СБУ руйнує міфи

В червні цього року побачило світ друге видання книги “Розсекречена пам’ять. Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ГПУ-НКВД”, у якому представлено документи радянських каральних органів – Державного політичного управління та Народного комісаріату внутрішніх справ, що містять додаткову архівну інформацію про причини, перебіг і наслідки найстрашнішої трагедії в історії українського народу ХХ століття – Голодомору 1932-1933 років. Документи розповідають про здійснення органами держбезпеки масових політичних репресій, у тому числі й з метою приховування правди про Голодомор. Майже 70 років ці документи зберігалися під грифами секретності і були недоступними для дослідників.

Перевидання цієї унікальної книги відбулось з ініціативи регіональних управлінь Служби безпеки України, які зібрали кошти на цю справу. Наклад книги 2 тисячі примірників. Всі книги будуть розподілені між регіональними управліннями, які, у свою чергу, передадуть їх до бібліотек, поширюватимуть серед студентської молоді.

У другому виданні численні архівні матеріали надруковані в кольорі, тобто повністю відповідають оригіналам, доповнено також ілюстративний матеріал про виставку «Розсекречена пам’ять», яка протягом 2006–2007 років демонструвалася в усіх областях України, а також у Москві та Мінську. Цю виставку відвідало майже сто тисяч осіб.

Презентація першого видання  відбулась у серпні минулого року, коли у Службі безпеки України на виконання доручення Президента України В. Ющенка щодо додаткового вивчення питання політичних репресій проти жителів України та українців за її межами протягом усього періоду радянської влади та Указу Президента України “Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років” відбувся круглий стіл на тему: “Голодомор 1932-1933 років і політичні репресії в Україні в документах архіву Служби безпеки України”.

У підготовці до друку цієї книги брали участь, крім співробітників Служби безпеки України, представники Міжнародного благодійного фонду «Україна-3000», Українського інституту національної пам’яті, Державного комітету архівів України, вчені інститутів Національної академії наук.

На думку Директора Центру досліджень визвольного руху Руслана ЗАБІЛОГО: «Діяльність Служби Безпеки України спрямована на оприлюднення раніше засекречених документів є відчутним зрушенням у відносинах між науковцями та спецслужбами. По-суті за останній рік СБ України зробила більше для відновлення історичної правди ніж за всі попередні роки свого існування. Така діяльність є важливим чинником зміцнення інформаційної безпеки нашої держави. Яскравим свідченням цього є нещодавнє спростування СБУ – при допомозі раніше недоступних документів – радянських міфів відносно Романа ШУХЕВИЧА і батальйону «Нахтігаль». В свою чергу публікації документів про Голодомор є потужним інформаційним стимулом для визнання трагедії українського народу багатьма західними державами.»

Прес-центр ЦДВР,
за повідомленням Прес-центру СБ України
сdvr_lviv@yahoo.com
тел./факс: +38(032) 2994515
+38-063-6286839

, , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth