У Луцькій тюрмі знайшли рештки жертв розстрілу

На західному подвірї  Луцької тюрми знайшли рештки жертв розстрілу. Кому вони належать, ще не відомо. Як розповідає директор департаменту культури та збереження історичної спадщини Луцькради Сергій Годлевський, ці можуть бути рештки радянських солдатів. Їх розстріляли в таборі військовополонених, що діяв у Луцьку у 1941-1942 роках. Про це чиновник повідомив, 27 жовтня, під час робочої наради, яка присвячена появі меморіального комплексу Луцької тюрми, інформують «Волинські новини».

Також чиновник зауважив, що вважати знайдені рештки можна жертвами шталагу через супроводжуючі речові докази, які були знайдені при ексгумаційних роботах. Наприклад, пусті капсули, що зашивалися у одяг червоноармійців, стандартні ґудзики, гаплики із одягу, вставні зуби, виготовлені із особливого нержавіючого металу, котрий використовувався у Червоній Армії.

Цікаво й те, що серед кісток були виявлені черепи азійського походження. Директор департаменту культури та збереження історичної спадщини Луцькради Сергій Годлевський зауважив, що дізнатись остаточно про результати дослідження можна буде наприкінці року.

«Проте остаточно про це говорити можна буде опісля заключення усіх експертів» - наголосив пан Годлевський. Наприклад, судмедекспертиза над такою кількістю останків може бути завершена за два місяці.

Довідково:

В обласному центрі Волині у 1941-1942 роках розміщувався так званий шталаг № 360, тобто табір для полонених сержантського і рядового складу. За словами голови громадської ради Волині Ігоря Левчука, вдалося встановити, що через цей табір пройшло приблизно 11 тисяч військовополонених. Лише десь півтисячі з них були відпущені, а решта загинули. Втім, загинули не від куль, а від голоду і хвороб. У 2008 році на «Гнідавській гірці» були перепоховані кістки полонених червоноармійців.

http://volynnews.com/news/city/10774/

Прес-центр ЦДВР

Контактна особа: Тетяна Лазаревич 093 48 16 108

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth