Розпочався суд над організаторами Голодомору

Служба безпеки  України передала до Апеляційного суду Києва кримінальну справу за фактом скоєння геноциду українського народу в 1932–1933 роках.

Як повідомив  представник Генпрокуратури, справа передана за узгодженням з ГПУ 31 грудня 2009 року. У вівторок, 12 січня, розпочинаються слухання по цій справі. 

За оцінками СБУ, жертвами Голодомору 1932–33 років  стали понад 10 мільйонів людей  у 18 регіонах України. У травні минулого року спецслужби порушили за фактом здійснення геноциду українського народу кримінальну справу, за результатами розслідування якої назвали імена винних у Голодоморі – це секретар ЦК КП(б)У Станіслав Косіор, керівник Харківської області Павло Постишев і нарком Влас Чубар, повідомляє ТСН. 

При цьому більшість  українців не вважають Голодомор  геноцидом – за даними експрес-опитування, проведеного Інститутом Горшеніна, 66,3% респондентів дотримуються думки, що Україна в 1932–1933 роках була лише частиною «голодних територій СРСР». 

Зауважимо, що за заперечення факту Голодомору в  Україні передбачена кримінальна  відповідальність. 21 січня на Донеччині  розпочнеться перший суд над людиною, яка публічно засумнівалася в  тому, що Голодомор 1932–1933 років був геноцидом українського народу. 
 

http://tsn.ua/ukrayina/sud-rozpochav-sluhannya-spravi-pro-golodomor-1932-33-rokiv.html

 

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth