Архів дописів | ‘Статті’

Де ж похований Генерал Роман Шухевич?

09121702oУпродовж 1991—2007 років до Служби безпеки України надійшли десятки запитів та звернень від політичних та громадських діячів і родини Головного командира УПА з проханням надати інформацію про місце поховання Романа Шухевича. Однак документів про те, що вчинили з тілом Шухевича, виявити не вдалося. Адже від 13–томної оперативно–розшукової справи МГБ на нього, де вони могли б зберігатись, лишився один том, решту знищили. Читати повністю »

, ,

1 Коментар


Фільм угорських документалістів про Голодомор подивилися глядачі по обидва боки Атлантики

Угорщина – Телефільм про голод в Україні, знятий угорськими документалістами, викликав інтерес не лише у Будапешті. Крім Угорщини стрічку продемонстрували у Франції, Іспанії, Португалії, Канаді, США та Південній Америці.

Вечір-реквієм за жертвами Голодомору 32-33 років відбувся у Центрі української культури та освіти в Будапешті, повідомляє радіо «Свобода». Читати повністю »

, ,

Коментарів немає


Чому геноцид не допоміг ідеологам світової революції «перетравити» українську націю
«Неперспективні народи мають піти зі світової сцени», — таку думку розвивав ще Карл Маркс у своїх текстах. Про зникнення націй за комунізму писав Фрідріх Енгельс у «Проекті комуністичного символу віри» (1847). Читати повністю »

, ,

Коментарів немає


Годовщина Голодомора. Уроки истории

treba-221Стенограмма пресс-конференции

27 ноября в «Главреде» состоялась пресс-конференция директора архива Службы безопасности Украины Владимира Вьятровича на тему: «Годовщина Голодомора. Уроки истории». Читати повністю »

, ,

Коментарів немає


Служба безпеки України презентувала англомовний том “Голодомор в Україні 1932-1933 років” видавничого проекту “Польща та Україна у 30-х - 40-х роках ХХ століття”

Вчора, 25 листопада, в Українському домі в рамках заходів, присвячених вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932 - 1933 років в Україні, за участі Президента України відбулась презентація англомовної версії книги «Голодомор в Україні 1932-1933 років», виданої у рамках спільної українсько-польської серії «Польща та Україна у 30-х – 40-х роках ХХ століття». У книзі зібрано розсекречені документи з архівів спеціальних служб, впорядковані фахівцями Служби безпеки України та Інституту національної пам’яті Республіки Польща, повідомила прес-служба СБ України. Читати повністю »

,

Коментарів немає


Оприлюднено нові документи про організацію Голодомору 1932-1933 років

foto-61Київ – Тисячі нових свідчень та сотні документів, які підтверджують штучний голод в Україні, оприлюднили 25 листопада на виставці «Голодомор 1932–33: геноцид українського народу». Ці матеріали є доказами у кримінальній справі про організацію Голодомору, яку розслідує Служба безпеки України. Читати повністю »

, ,

Коментарів немає


Танці на гробах

foto5Зверніть увагу: ті, хто заперечує факт Голодомору в Україні, зазвичай виглядають досить вгодованими.
Народна мудрість
Щороку навесні, у перші вихідні після Великодня ми сідаємо до машини та їдемо до рідного Очакова – вклонитися могилам, покласти традиційну пожертву та пом’янути маму, дідів та бабів у звичайний для українського півдня спосіб – випити-закусити, пригостити людей, зайти до сусідів-знайомих, пом’янути їх і так далі. Західняків часто шокує подібна практика, але у наших краях вона побутує з давніх давен (якщо вірити Геродоту).
Читати повністю »

, ,

Коментарів немає


Про таємну місію представників українського визвольного руху до столиці Угорщини у 1943 році

Про зовнішньополітичну діяльність українських націоналістів у роки Другої світової війни широкому загалу майже не відомо. Скажімо, про те, що у 1943–44 рр. Організація українських націоналістів — бандерівців (ОУН (б)) провела низку мирних переговорів з представниками сусідніх Угорщини і Румунії, а також польським націоналістичним підпіллям. ОУН, виявляється, була активним учасником міжнародних відносин. У вкрай несприятливих міжнародних умовах представники українського визвольного руху обстоювали українські національні інтереси і змушували рахуватись із ними представників інших держав та народів. Підтвердженням цьому, зокрема, є також історія таємної місії ОУН (б) до столиці Угорщини в грудні 1943 року. Читати повністю »

, ,

Коментарів немає


Велика нічия

Дискусії про те, чим була для українців перемога у Другій світовій війні і чи взагалі вона була, зазвичай активізуються до чергового ювілею, напередодні 9 травня.

При цьому сучасні прихильники ідеї “Великої Перемоги” не гребують кидати у вир дискусій ветеранів Другої світової війни, намагаючись за спинами старих людей заховати не лише власну некомпетентність, але й злочини комуністичного режиму, вчинені ним до, під час та після цієї страшної війни. Читати повністю »

, ,

Коментарів немає


“Тюрма на Лонцького”: музей, меморіал, наукова установа, місце пам’яті…

Через два тижні після підписання Указу Президента України Віктора Ющенка про надання музею-меморіалу “Тюрма на Лонцького” статусу національного у Львові 27 жовтня відбувся круглий стіл “Перспективи розвитку Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького” за участі істориків, музейних працівників, політв’язнів, громадських діячів. Читати повністю »

, , ,

Коментарів немає



SetPageWidth