Веб-сторінки про УПА

 • http://www.oun-upa.org.ua/ – сайт «ОУН-УПА. Легенда спротиву». Присвячений виключно тематиці визвольних змагань 20 – 50-х років ХХ століття. Добре систематизований, є розділи «Енциклопедія», «Документи», «Книжкова полиця», «Фотографії», «Статті», «Книги», «Архів» та інші – що робить дуже легкою та зручною навігацію по сайті. Є обширна бібліотека, куди входять як книги, так і статті,  деякі англійською та російською мовами. Є можливість переглянути  автентичні світлини, ознайомитися з основними документами націоналістичного руху. На сайті міститься велика кількість корисних посилань. Регулярно оновлюється.  Якісне художнє оформлення. Можливо, найкращий сайт у своєму роді.
 • http://www.litopysupa.com/ – сайт видавництва «Літопис УПА». Можна ознайомитися з продукцією видавництва – як уже виданою, так і тією, яка готується та деякими документами. Сайт розділений на окремі розділи – згідно серій видань («Нова серія», «Бібліотека» та ін.) З цього сайту можна вийти на ряд англомовних праць з тематики визвольного руху. У планах адміністраторів – електронна бібліотека  на сайті.  Зручна навігація.
 • http://www.koza.kiev.ua/ – сайт «Українське військо», має окремий розділ, присвячений безпосередньо УПА. Останнім часом перестав функціонувати, знаходиться на реставрації.  Зібрані  підставові відомості, є деякі документи, інтерв’ю (зокрема, з Василем Куком). Непогана  підбірка зображень.  Зручна навігація, добре художнє оформлення.
 • http://www.ukrnationalism.org.ua/ – сайт Молодіжного Націоналістичного Конгресу. Регулярно публікуються цікаві матеріали, зокрема про УПА в Східних теренах України.  Також на сайті є добра бібліотека з проблем націоналістичного руху, сконцентрована передусім на ідеологічних проблемах.  Регулярно оновлюється – особливо розділ публікацій.  Недолік – навігація не зовсім  зручна.
 • http://www.kipiani.org/ – сайт Вахтанга Кіпіані, який містить окремий розділ на тему УПА. Містить переважно статті журналіста.  Відео-матеріалів на сайті практично немає. 
 • www.geocities.com/ua.ukraine/ukrainerus.html Частина Веб-хрестоматії «Україна-Русь», присвячена УПА. Являє собою послідовний, в міру ілюстрований, виклад історії Повстанської Армії, фактологічно насичений, але переобтяжений цитатами. Підходить для тих, хто бажає поглибити свої знання з цього предмета на популярному рівні. Навігація не надто зручна, матеріал з різних розділів частково перекривається. «Плюс» – є цікаві знимки (на жаль, жодного на тему УПА), а також книги в розділі «Історична бібліотека».
 • http://www.upa.com.ua/ / www.tern.ukrpack.net Під обома адресами – один і той же сайт, але різними мовами (українська та англійська). Сайт спеціалізується на тематиці УПА. Розділений за окремими проблемами щодо УПА, є відділи, присвячені персоналіям (Роман Шухевич, Степан Бандера). Насичений фактажем, який, проте, в багатьох випадках потребує перевірки.  Містить матеріали щодо антиповстанських дій  загонів НКВД на Західній Україні і деяку кількість світлин.
 • http://www.exlibris.org.ua/ – українська Інтернет–бібліотека «Екслібрис». Містить переважно історичні дослідження, багата колекція мемуаристики з ХХ століття, також і щодо УПА. Є рідкісні праці. Добра організація сайту суттєво спрощує пошук по ньому.
 • http://www.vijsko.milua.org/ Сайт «Українське військо», тема – історія української армії до сьогодення включно. Сайт поділений на  окремі відділи за епохами розвитку, відділи «Бібліотека» та «Посилання» мають аналогічний внутрішній поділ. Наразі переважають матеріали щодо армії УНР, період УПА представлений менше. Дуже велика кількість різноманітних посилань – що є основною перевагою сайту.
 • http://www.archives.gov.ua/ / http://www.memorial.kiev.ua/  - сайти, на яких містяться документи щодо репресивної політики радянського тоталітарного режиму в Україні, в тому числі і  щодо подій в Західній Україні. Перша адреса – сайт  Держкомархіву,  зазначеній тематиці присвячено тільки окремі відділи. Друга – сайт «Меморіалу». Деталізована структура, зручна навігація, багато посилань.
 1. #1 від ПАТРІОТ в Липень 29th, 2010 - 20:16

  Хто не знає минулого, той не вартий майбутнього!!!!

  ___________________________________________________
  Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. !!!

(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
 1. Трекбеків немає

SetPageWidth