Архів дописів | ‘Релізи’

У Національному музеї «Тюрма на Лонцького» продемонстрували фільм «УПА. Тактика боротьби»

478629У неділю, 28 лютого, у Національному-музеї меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького»  відбувся показ історично-документального фільму «УПА. Тактика боротьби». Читати повністю »

, , ,

Коментарів немає


Помер відомий історик Ярослав Дашкевич

yaroslav-dawkevuchrtfСьогодні, 25 лютого, на 84 році життя помер відомий український історик, один з засновників Центру досліджень визвольного руху, член наглядової ради Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Ярослав Дашкевич. Про це повідомили в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського Національної академії наук України, заступником директора якого був Ярослав Дашкевич. Також він очолював його Львівське відділення. Читати повністю »

Коментарів немає


У «Тюрмі на Лонцького» пролунали пісні Наталки Криничанки

krynychanka_kurtash_ljaljka_na-loncjkoho_21_02_2010-10_sadУ Львові в неділю, 21 лютого, о 15.00 у Національному  музеї-меморіалі  жертв окупаційних  режимів «Тюрма на Лонцького» відбувся  вечір авторської пісні ««Заспівай мені, Львове, востаннє» за участю Наталії Криничанки, Богдана Ляльки та поетки Юлії Курташ-Карп. Послухати пісень прийшло більше сотні людей. Читати повністю »

,

Коментарів немає


Уряд передав Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Українському інституту національної пам’яті

Кабінет міністрів України  прийняв розпорядження  №223-р від 3 лютого 2010 р. «Про передачу Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» з підпорядкування Служби безпеки України до Українського інституту національної пам’яті» Читати повністю »

,

Коментарів немає


Національний музей «Тюрма на Лонцького» має міжнародне значення, - Іван Васюник

pic_1Сьогодні, 16 лютого, Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», що у Львові, відвідав Віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник. Серед відвідувачів також були голова Львівської ОДА Микола Кміть, голова Львівської облради Мирослав Сеник, начальник УСБУ Львівщини Юрій Артюхов, начальник УМВС України у Львівській області Василь Пісний, голова наглядової ради музею Ірина Калинець, заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів. Читати повністю »

, ,

Коментарів немає


Бандеру вбили тому, що він був лідером національного руху, а не тому, що він брав участь у якихось масових вбивствах, - латвійський історик

Офіційне оголошення Бандери Героєм України і визнання вояків ОУН-УПА  на державному рівні в черговий раз викликало гостру дискусію між Польщею, Україною і Росією. Процес і тему суперечки з’ясовував асоційований професор Латвійського університету Ерікс Екабсонс у виданні  “Latvijas Avize”, Латвія Читати повністю »

, ,

Коментарів немає


«Спецоперації» Володимира Косика представили у Львові

imgВперше на архівних документах показано агентурні дії радянських спецслужб, спрямовані на знищення українського визвольного руху. Наукове дослідження методів боротьби Москви проти українського націоналізму у 1933-1943 роках зробив український історик, почесний голова ЦДВР із Франції Володимир Косик у своїй книжці «Спецоперації НКВД-КГБ проти ОУН». Презентація книжки відбулась сьогодні, 11 лютого у Львові. Читати повністю »

Коментарів немає


10 лютого 1918 року розпочався похід УСС проти більшовиків

d3ea3-prapor0uss010092 роки тому під жовто-блакитним знаменом, 10 лютого 1918 року легіон Українських січових стрільців розпочав похід проти більшовиків. Саме цей похід став одною із складових у формування нової української нації. Під час Першої світової війни український народ зрозумів свою національну ідентичність і політичні амбіції стосовно створення української держави. Про це розповів в.о директора Центру досліджень визвольного руху Василь Стефанів. Читати повністю »

, ,

Коментарів немає


Вшановувати учасників УПА на державному рівні потрібно було вже давно, - Руслан Забілий

prezentacija1wwwПісля присвоєння посмертно звання Героя України провідникові Організації українських націоналістів Степанові Бандері, Президент України 29 січня підписав Указ про визнання вояків ОУН-УПА такими, що боролись за Незалежність. Читати повністю »

, ,

Коментарів немає


Російський історик доводить, що УПА не була причетна до геноциду євреїв

sokolЛідери Української повстанської армії не брали жодної участі в геноциді євреїв, так само як і їхні підрозділи ніяк до цього не були причетні. Зазначив російський історик Борис Соколов у російському ефірі радіо «Свобода». Натомість, він переконаний, що в УПА було досить багато євреїв в якості або лікарів, або рядових бійців. Читати повністю »

Коментарів немаєSetPageWidth