У ПАРЄ вітають суд над Голодомором. Голод був штучним

news_4010211Президент Політичного комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Горан Ліндблад вітає рішення українського суду про засудження Голодомору. Про це він заявив у Брюсселі.

«Будь-які рішення судів важливі. Ця справа є дуже важливою, коли суд України засудив Голодомор», - сказав президент Політичного комітету ПАРЄ.

Лінблад зазначив, що Голодомор був штучно створений комуністичним режимом, передає «Український погляд» з посиланням на «УНІАН»

«Був голод і в інших частинах Радянського Союзу, теж місцями штучний, проте це не йде ні в яке порівняння з Голодомором, коли така велика кількість людей була вбита, коли людям постійно відмовляли у користуванні продовольством, вкраденого у селян, яких називали «кулаками», - сказав він.

Як повідомляв ForUm, 13 січня Апеляційний суд Києва визнав більшовицьких лідерів СРСР і УРСР винуватими в організації у 1932-1933 роках Голодомору-геноциду в Україні.

У травні 2009 року СБУ порушила кримінальну справу за фактом геноциду в Україні у 1932-1933 рр., внаслідок якого загинули мільйони громадян. Справа порушена за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 442 Кримінального кодексу.

У листопаді СБУ назвала cписок винних у геноциді українців із двох десятків чоловік, зокрема, Йосипа Сталіна (Джугашвілі), В’ячеслава Молотова (Скрябіна), Лазаря Кагановича, Павла Постишева, Станіслава Косіора, Власа Чубаря і Менделя Хатаєвича.

Президент України Віктор Ющенко переконаний, що рішення Апеляційного суду Києва у справі про Голодомор-геноцид в Україні 1932-1933 рр. стане прецедентом для зміни підходів до визначення геноциду народів у міжнародному праві та ініціює створення міжнародного трибуналу над злочинами комунізму.

 

http://www.ukrpohliad.org/news.php/news/1933/group/4

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth