Президент України присвоїв Степану Бандері звання Героя України

imagesСьогодні, 22 січня, в День Соборності України, у Києві Президент України Віктор Ющенко, присвоїв звання Героя України провіднику Організації українських націоналістів Степанові Бандері. «Хочу зробити те, чого чекали мільйони людей», - сказав Віктор Ющенко.

Про це він повідомив на урочистій академії з нагоди 91-ї річниці Акту Злуки у Національній опері України.

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 46/2010

Про присвоєння С.Бандері звання Герой України

За незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву у боротьбі за незалежну Українську державу постановляю:

Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена Держави БАНДЕРІ Степану Андрійовичу – провідникові Організації українських націоналістів (посмертно).

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

20 січня 2010 року

«Відзначили не лише Степана Бандеру, але й весь визвольний рух, що боровся під його іменем. Визнання Бандери — це свідчення зрілості України як держави, держави, яка сама вирішує, яких героїв їй шанувати і яке майбутнє їй будувати», - зазначив директор Галузевого державного архіву СБУ Володимир В’ятрович.

 

Прес-центр ЦДВР

 

Контакт для преси: (032) 299 45 15, (093) 48 16 108

 

 

Довідково:

 

Степан Бандера - лідер українського визвольного руху 20 століття, провідник ОУН, який боровся за незалежність України з комуністичним та нацистським тоталітарним режимами. Народився 1 січня 1909 в селі Старий Угринів, що на Івано-Франківщині. За час своєї боротьби його арештовували поляки та німці. Вбитий агентом КДБ 15 жовтня 1959 року.

 З лат. «бандера» перекладається як прапор і доля розпорядилася так, що Бандера став прапором і символом української  боротьби за Незалежність.

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth