«Спецоперації» Володимира Косика представили у Львові

imgВперше на архівних документах показано агентурні дії радянських спецслужб, спрямовані на знищення українського визвольного руху. Наукове дослідження методів боротьби Москви проти українського націоналізму у 1933-1943 роках зробив український історик, почесний голова ЦДВР із Франції Володимир Косик у своїй книжці «Спецоперації НКВД-КГБ проти ОУН». Презентація книжки відбулась сьогодні, 11 лютого у Львові.

«Книжка побудована на українських і німецьких архівах, численних спогадах оунівців та агентів Москви про події періоду Другої світової війни і післявоєнного часу. Косик аналізує проникнення окремих агентів НКВД-КГБ в середовище ОУН і створення таких умов, щоб зробити якомога більше деструктивних заходів, щоб пересварити націоналістичне середовище.

Події в книжці збігаються з подіями в сучасному суспільстві. Для прикладу – це вибори. Доречні будуть слова Івана Мазепи – самі себе звоювали», - розповідає науковий редактор видання Микола Посівнич.

У книжці йде мова про агента Москви Павла Судоплатова, який не лише проник до ОУН, але й зумів налагодити стосунки з полковником Євгеном Коновальцем, якого і вбив у травні 1938 році. Автор наводить документи архівів і самі свідчення Судоплатова. Також розповідається про московських агентів Василя Хом’яка, Кіндрата Полуведька, Івана Івановича і їхні методи боротьби з ОУН.

Володимир Косик показує методи боротьби радянських спецслужб, а це вбивства агентами Москви оунівців, проникнення у лави організації, видавання себе за українських патріотів, націоналістів, які навіть писали патріотичні статті.


Довідка

Володимир Косик народився 26 листопада 1924 році в селі Вацевичі, що на Дрогобиччині Львівської області.Під кінець Другої світової війни німці вивезли його до Східної Німеччини. Звідти у 1946 році він нелегально перейшов кордон до Західної Німеччини. Із 1948 року живе у Франції.
Отримав докторський диплом Українського вільного університеті в Мюнхені, у Сорбонні, в Інституті історії сучасних міжнародних взаємин.
За публікації французькою мовою про Україну уряд Франції нагородив Володимира Косика однією з чотирьох найбільших відзнак Франції – Орденом мистецтв, письменства і гуманітарних наук.
Професор Володимир Косик читав лекції з історії України в європейських та українських університетах. Із 2000 року обіймає посаду професора Львівського національного університету імені Івана Франка.

 

Прес-центр  ЦДВР

Контакт для преси: Тетяна  Лазаревич (032) 299 45 15, (093) 48 16 108

 

 

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth