Національний музей «Тюрма на Лонцького» має міжнародне значення, - Іван Васюник

pic_1Сьогодні, 16 лютого, Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», що у Львові, відвідав Віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник. Серед відвідувачів також були голова Львівської ОДА Микола Кміть, голова Львівської облради Мирослав Сеник, начальник УСБУ Львівщини Юрій Артюхов, начальник УМВС України у Львівській області Василь Пісний, голова наглядової ради музею Ірина Калинець, заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів.Директор Національного музею «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий провів гостям екскурсію та показав перший етап експозиції, який був підготований Центром досліджень визвольного руху. Також оглянули підвальне приміщення та другий поверх катівні.

Після відвідин музею на брифінгу для журналістів Іван Васюник, сказав: «Я хотів би наголосити, що цей музей має не лише національне значення але й міжнародне. Я переконаний, що пройде небагато часу і Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» підтвердить своє міжнародне значення. Музей має велике просвітницьке значення і той факт, що його вже відвідало більше трьох тисяч людей, говорить про необхідність такого музею, особливо для молоді»

Також пан Васюник зауважив, що сьогодні на нараді, за участю голови Львівської ОДА Миколи Кмітя, голови Львівської облради Мирослава Сеника, начальника УСБУ Львівщини Юрія Артюхова, голови наглядової ради музею Ірини Калинець, заступника міського голови Львова з гуманітарних питань Василя Косіва, вони обговорили програму розвитку музею «Тюрма на Лонцького».

«Цього року у проекті бюджету мають бути закладені кошти на функціонування музею, в яке входитиме заробітня плата працівників, початок ремонтно-реставраційних робіт. Ми домовились про те, що обласна та міська рада, а також обласне управління Служби безпеки України будуть всіляко продовжувати підтримку музею», - додав Іван Васюник.

«Є декілька етапів щодо розвитку. Перш за все зараз триває передача музею до Інституту національної пам’яті. Адже установа вже функціонує півроку». Також пан Васюник подякував всім, хто долучився до створення першого етапу експозиції.

Директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий зазначив: «Візит Віце-прем’єр-міністра був скерований, щоб ознайомитись з діяльністю музею і станом споруди. На нараді ми обговорили нові етапи у програмі розвитку стосовно реставраційно-відновлювальних робіт, гідроізоляційних, а також консервації приміщення»

Прес-центр ЦДВР

Контактна особа: 299 45 15, (093) 48 16 108

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth