Працівники Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» висловлюють співчуття родичам Ярослава Дашкевича

Працівники Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» з глибоким сумом співчувають родичам, близьким, друзям та колегам по роботі з приводу смерті видатного українського історика, політичного в’язня сталінських таборів Ярослава Дашкевича.

Ярослав Дашкевич народився 13 грудня 1926 року у Львові. У 1944-му закінчив Академічну гімназію у Львові, рік навчався у Львівському медичному інституті, вищу освіту здобув на філологічному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка за спеціальністю “Українська мова і література”.  

 

У грудні 1949 р. був арештований органами МГБ і засуджений на 10 років позбавлення волі. З цього часу радянська влада не давала йому можливості займатися науковою діяльністю.

 

Науковий доробок Ярослава Дашкевича налічує більше тисячі наукових праць з української історіографії, джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін, сходознавства, українсько-вірменських, українсько-турецьких, українсько-єврейських відносин.

 

Наукове визнання до історика прийшло вже після проголошення незалежності України.

 

За свою працю відзначений багатьма нагородами.
 

Він залишиться в нашій пам’яті високим моральним взірцем патріота, чиєю думою і вірою була Україна.

 

Похорон розпочнеться у суботу, 27 лютого о 12:00 в церкві св.Трійці, що на вулиці Тершаківців. Поховають Ярослава Дашкевича на Личаківському цвинтарі у Львові поблизу могили його дружини Людмили і матері Олени Степанівни.

 

Нехай буде пером рідна українська земля!

 

Вічна пам’ять!

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth