Перші роковини смерті Василя Кука вшановано виконанням його заповіту

Василь КукДиректор Центру досліджень визвольного руху Руслан Забілий передав 1157 книжок в бібліотеку загальносвітньої школи № 1 в смт Красне (Буський р-н Львівської області). Ці книги раніше належали уродженцеві Красного Василеві Кукові — останньому Головному Командирові УПА.

Василь Степанович заповів частину власної бібліотеки школі, в якій він розпочав здобувати освіту. Це в основному художня література, значна частина якої входить до шкілької програми або ж має виховний патріотичний зміст. З огляду на широту зацікавлень Василя Кука серед подарованих книжок є й література про шахи та навіть порадники по куховарінню. Вся передана література цікава також тим, що в ній часто трапляються особисті нотатки та помітки попереднього власника.

 

Краснянській школі було також подаровано 30 примірників публікації Василя Кука «Колгоспне рабство». Ця книга була написана та опублікована в умовах збройної боротьби. З огляду на її історичне значення та досі збережену наукову актуальність, нещодавно вона була перевидана Центром.

Виконання заповіту останнього Головного командира УПА було приурочене до перших роковин його смерті. У селищі Красне зранку, 9 вересня, було відправлено панахиду. Після цього на могилі відбулось поминальне віче за участі ветеранів УПА, представників влади та громадських діячів, а також односельців померлого.

На сьогодні, тіло Василя Кука спочиває біля пам’ятника учасникам українського визвольного руху. Він заповів, щоб його могила знаходилась в рідному селі доти, доки в столиці не буде створено Пантеону борців за Україну.

, , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth