Фотовиставка “Українська Повстанська Армія. Історія нескорених” у Хмельницькому

1 жовтня  ц.р. у Хмельницькому в приміщенні Торгово-промислової палати   відкрито фотовиставку «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених».

У виставці демонструються фотографії й фотокопії документів, які протягом кількох десятиліть зберігалися в архівах Державного політичного управління та Народного комісаріату внутрішніх справ та були недоступними для дослідників, і які є першоджерелом об’єктивної інформації про український визвольний рух середини ХХ століття. Подоляни зможуть побачити  фотографії повстанців, які діяли на території Хмельниччини.

Управлінням Служби безпеки  України у Хмельницькій області  було також представлено окремі стенди «Із архіву тимчасової зберігання УСБУ у Хмельницькій області», до експозиції яких увійшли архівні кримінальні справи, примірники художньої літератури, тощо. Крім того, були представлені матеріали про діяльність УПА, які зберігаються у фондах Державного архіву Хмельницької області, монографії  та збірки публікацій на цю тематику подільських науковців.

Фотовиставку відкрили  начальник Управління СБ України у Хмельницькій області Володимир Скок,  представники органів місцевої влади та управління, голова обласного братства  ОУН-УПА  Зіновій Комарницький,  керівники громадських організацій, науковці, студентство.

Володимир Скок підкреслив, що експонати фотовиставки це – незаперечні історичні документи. Неупередженість та об’єктивність представлених матеріалів дають можливість зробити власні висновки про цю складну сторінку історії України. Адже період збройної боротьби ОУН і УПА проти німецького та радянського режимів і досі викликає чи не найбільше суперечок і в Україні, і поза її межами. І ця виставка покликана доступно розповісти про Українську Повстанську Армію найзрозумілішою мовою – мовою світлин, зазначив В.Скок.

Зіновій Комарницький, звертаючись до учасників виставки, закликав бути гідними героїв УПА, які поклали  своє життя на вівтар незалежної України. “Будьте патріотами України, примножуйте її славу і багатство” – сказав він.

Мешканці та гості Хмельницького запрошуються відвідати фотовиставку «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених», яка триватиме з 1  до 12 жовтня цього року з 10.00 до 18.00.

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth