30 січня 2009 року в Острозі відбулася Всеукраїнська наукова конференція “Український національний рух: історія та сучасність”.

Конференція присвячена 80-річчю від дня заснування Організації Українських Націоналістів та 100-річчю від дня народження Степана Бандери.

Організували конференцію “Національний університет “Острозька академія”, Центр досліджень визвольного руху, та Конгрес Українських Націоналістів.

З привітальним словом до учасників конференції виступили Олександр Корнійчук, перший заступник міського голови Острога, Микола Грищук, проректор Національного університету “Острозька Академія”, Володимир Трохимович , завідувач кафедри історії “Острозької Академії”, та ін. Почесним гостем конференції був внук С. Бандери, журналіст С. Бандера.

У роботі конференції взяли участь понад сорок провідних науковців з усієї України. Основними напрямками роботи конференції були: “Український національно-визвольний рух у міжвоєнний і воєнний період”, “Протистояння українських націоналістів і радянської влади у повоєнний період”, “Ідеологія ОУН. ОУН і Степан Бандера в джерелах, історіографія, суспільно-політичне і духовно-культурне життя України”.

Всі учасники наукової конференції погодилися, що дослідження історії українського визвольного руху потребують подальшого опрацювання та вивчення, а також більш ширшого залучення нової джерельної бази.

На конференції науковці відзначили вагомий вклад в український визвольний рух 1920-1950 рр. провідника ОУН С. Бандери. Відзначено його діяльність на міжнародному рівні в політичній сфері поширення інформації про визвольну боротьбу українців в СРСР. Також історики наголосили, що потрібно більш ґрунтовно дослідити всі аспекти біографії провідника ОУН.

Також на конференції позитивно було оцінено Указ Президента В. Ющенка та роботу СБУ у питаннях розсекречення матеріалів, що дозволяє науковцям більш широко використовувати раніше невідомі документи у власних дослідженнях.

Значна частина науковців висловила занепокоєння поновленням на посаді Держкомархіву України п. О. Гінзбург, яка перебуваючи на цій посаді неодноразово заперечувала факт Голодомору, історію визвольного руху розглядала із антиукраїнських позицій.

Як зазначив директор Центру досліджень визвольного руху Руслан Забілий конференція в Острозі була результативною і напрацювання істориків зробили вклад у розвиток української історіографії.

, , , , , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth