В Донецьку розповідали про УПА

19 лютого в Донецьку відбулася прес-конференція та відкриття виставки «Українська Повстанська Армія: історія нескорених».

На прес-конференції у прес-центрі «Восток-медіа»  радник Голови Служби Безпеки України, співробітник Українського інституту національної пам’яті к.і.н. Володимир В’ятрович заявив

«Нашим завданням є донести інформацію про УПА, ми не збираємося нікого агітувати, а надаємо документи, фотографії та інформацію, на підставі яких думаючі люди можуть самостійно сформувати своє ставлення».
У прес-конференції також взяли участь: віце-президент історичного клубу «Холодний Яр», випусковий редактор тижневика «Шлях перемоги» Віктор Рог та співкоординатор Громадської ініціативи Донеччини з відновлення історичної пам’яті Юрій Матущак.

Також нині в Донецькій обласній універсальній бібліотеці ім. Н.Крупської о 12:00 розпочала роботу фотовиставка «Українська Повстанська Армія: історія нескорених», яка триватиме до 27 лютого. Нагадаємо, що аналогічна виставка у Львові експонувалася 1-12 травня 2007 р.
 
Дана виставка у Донецьку організована за сприяння Управління Служби безпеки України в Донецькій області, Донецької обласної державної адміністрації, Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху, Громадської ініціативи Донеччини з відновлення історичної пам’яті, Світового Ювілейного Комітету до 100-річчя від дня народження Романа Шухевича та 65-ї річниці створення Української Повстанської Армії.

На відкритті виставки Володимир В’ятрович наголосив: «Визвольна боротьба була загальноукраїнським явищем, у матеріалах виставки є інформація про діячів ОУН-УПА із усіх регіонів країни, ,зокрема і про донеччанина сотенного УПА Іван Кулика-«Сірого», колишнього ветерана Червоної Армії»

Крім виставки відвідувачам було представлено цілий ряд матеріалів з архіву місцевого СБУ, які показують діяльність націоналістичного підпілля ОУН на Донеччині, зокрема 9 щойно розсекречених  кримінальних справ проти діячів націоналістичного підпілля на Донеччині.

Сьогодні виставку вже відвідали понад сто осіб, експозиція буде відкрита до 29 лютого. 
Прес-центр ЦДВР,
сdvr_lviv [at] yahoo.com
тел./факс: +38(032) 2994515
+38-063-6286869

, , , , , , , , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth