Меморіал «Тюрма на Лонцького» матиме загальнодержавний статус

28 серпня 2009 року Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко відвідала у Львові Меморіал пам’яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». У заході також взяли участь Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Валерій П’ятак, голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, міський голова Львова Андрій Садовий, директор Центру досліджень визвольного руху Руслан Забілий.

У супроводі директора Галузевого Державного Архіву СБУ Володимира В’ятровича гості оглянули приміщення колишньої в’язниці. Вони ознайомились із першим етапом експозиції Меморіалу, який був підготований Центром досліджень визвольного руху.

Оглянувши колишню тюрму «на Лонцького», Катерина Ющенко сказала: «Дивлячись на ті жертви, яких зазнав наш народ в роки правління окупаційних режимів мені хочеться подякувати Богові за те, що ми змогли вижити». Звертаючись до авторів експозиції Меморіалу «Тюрма на Лонцького» вона зазначила: «Показуючи жахливу історію цієї тюрми, розповідаючи про долі її в’язнів, ви не даєте людям забути, на що здатний тоталітарний режим». Від імені Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» пані Катерина передала Меморіалу пам’яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» старовинну ікону та мультимедійний проектор.

«В рамках робіт, спрямованих на відродження національної пам’яті, які проводить СБУ, Меморіал «Тюрма на Лонцького» займає особливе місце, – сказав Валентин Наливайченко. – Адже тюрма, в якій створюється музей, стала символом свавілля тоталітарних режимів та незламності українського визвольного руху». Пан Наливайченко підкреслив, що СБУ і надалі всіляко підтримуватиме ініціативу львівської громадськості зі створення музею. Він повідомив присутніх про рішення Президента України надати Меморіалові «Тюрма на Лонцького» загальнодержавний статус. Від імені Служби безпеки України Валентин Наливайченко передав Меморіалу чотири сучасні комп’ютери.

Директор Центру досліджень визвольного руху Руслан Забілий подякував Катерині Ющенко та Валентинові Наливайченку за сприяння у розбудові Меморіалу «Тюрма на Лонцького». «Меморіал не вдалося б створити, якби не було підтримки з боку громадськості, – сказав він. – Ініціатива його створення належала громадським діячам, а спорудження першого етапу експозиції здійснювалося за кошти пожертвувані громадою Львова». «Підтримка, надана Фондом «Україна 3000», та незмінне сприяння з боку Служби безпеки України зміцнюють нашу віру в те, що Меморіал «Тюрма на Лонцького» матиме належні можливості для здійснення своєї місії: нагадувати про трагічну історію минулого сторіччя на наших землях та бути символом незламності визвольної боротьби українців», – зазначив Руслан Забілий.

Прес-центр ЦДВР,
Контакт для преси: Андрій Шевців +38-063-628-68-39

, , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth