МБФ «Україна 3000» надав 160 тис. грн. Меморіалу “Тюрма на Лонцького”

Катерина Ющенка вручає Русланові Забілому сертифікат на 160 тис. грн. для Меморіалу "Тюрма на Лонцького"

Катерина Ющенка вручає Русланові Забілому сертифікат на 160 тис. грн. для Меморіалу "Тюрма на Лонцького"

25 вересня 2009 року Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» передав Меморіалу пам’яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» сертифікат на 160 тисяч гривень на оновлення приміщення.

У заході, який відбувся в приміщенні Фонду «Україна 3000», взяли участь Голова Наглядової ради Фонду пані Катерина Ющенко, Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко, начальник Галузевого державного архіву СБУ Володимир В’ятрович, директор Меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий, а також колишні політв’язні – письменниця, літературознавець Ірина Калинець і Юрій Шухевич, Герой України, син головнокомандуючого УПА Романа Шухевича.

Меморіал пам’яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» відкритий у Львові 28 червня 2009 року в приміщенні колишньої в’язниці для політичних в’язнів. У серпні 2009 року пані Катерина Ющенко та представники Фонду «Україна 3000» відвідали музей і заявили про подальшу підтримку цього закладу.

Звертаючись до присутніх, Катерина Ющенко нагадала, що Фонд «Україна 3000» вже багато років працює у сфері дослідження «білих плям» української історії. Пані Катерина розповіла про діяльність Фонду «Україна 3000» у сфері донесення до широкої громадськості правди про трагічні сторінки історії України, зупинившись на роботі програми «Уроки історії».

«Меморіал «Тюрма на Лонцького» має стати пам’ятником всім замордованим і страченим, запорукою того, що злочини тоталітаризму ніколи не повторяться», – підкреслила Катерина Ющенко. Вона повідомила, що цими днями в приміщенні музею експонується виставка Фонду «Україна 3000» «Зламані долі: комуністичний терор в Україні 1920-1950-х років». «Попереду у нас ще багато цікавих спільних проектів», – сказала пані Катерина.

Від імені Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко вручила директору Меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслану Забілому сертифікат на 160 тисяч гривень. Ці кошти будуть спрямовані на оновлення приміщення музею.

У свою чергу, Валентин Наливайченко висловив подяку Фонду «Україна 3000» за дієву допомогу. «Це надасть можливість вже найближчим часом організувати проведення екскурсій для громадян і гостей України з метою ознайомлення зі злочинами нацизму і сталінізму на території України», – сказав він. Також пан Наливайченко повідомив, що, згідно із дорученням Президента, Меморіалу буде надано статус Національного, і він діятиме під егідою Українського інституту національної пам’яті.

Також до учасників заходу звернулися колишні політв’язні радянських часів Ірина Калинець та Юрій Шухевич, які є членами Наглядової ради Меморіалу та беруть активну участь у його створенні.

Після цього в конференц-залі Фонду «Україна 3000» відбулася презентація Меморіалу «Тюрма на Лонцького», яку провів директор музею Руслан Забілий.

За повідомленням прес-служби МБФ «Україна 3000» (www.ukraine3000.org.ua)

Контактна особа: Андрій Шевців 299 45 15,  8 063 628 68 39

, , , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth