Виставка про УПА в Одесі

ПОВНИЙ ЗАЛ ВІДВІДУВАЧІВ ТА ПІКЕТ НА ВУЛИЦІ

19-29 березня
Одеса, приміщення ВУТ «Просвіта», вул. Пушкінська, 19

Сьогодні, 19 березня о 12:00, у приміщення місцевої «Просвіти» було відкрито пересувну фотовиставку «Українська Повстанська Армія: історія нескорених». На відкритті були присутні:

керівник авторського колективу виставки, радник Голови Служби безпеки України, співробітник Українського інституту національної пам’яті к.і.н. Володимир В’ЯТРОВИЧ, в.о. Начальника одеського обласного управління СБ України Ігор КУЦАН, заступник голови Одеської облдержадміністрації Олександр ТКАЧУК, представник обласної організації ВУТ «Просвіта» Олександр СТЕПАНЧЕНКО, представник Центру національного відродження ім. С.Бандери Тарас РОНДЗІСТИЙ та ін.

Група молодих людей, які стояли в мало чисельному пікеті біля приміщення виставки із плакатами «УПА — это фашизм», на запитання, як розшифровується абревіатура «УПА», нічого не змогли відповісти.

Як зазначив В.В’ятрович: «Події довкола виставки в Одесі засвідчили потребу таких заходів. Стало особливо очевидно, як необізнаність населення з цього питання використовують політичні сили для здобуття дивідендів.

Адже як можна говорити про якесь несприйняття молоддю історичної правди, коли самі хлопці не розуміють, про що у них плакати, а «на камери» виголошують завчені фрази».

Організатори запросили керівника молодіжної групи на виставку, після оглядин якої він висловив потребу у дискусії довкола визвольного руху та проведення круглих столів із тематики ОУН-УПА.

На відкритті був повний зал відвідувачів, сама виставка працюватиме до 29 березня, а потім помандрує малими містами Одещини. Заплановано також організоване відвідування виставки школярами та студентами.

Дана виставка організована за сприяння Управління Служби безпеки України в Одеській області, Одеської обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта», Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху, Центр національного відродження ім. С.Бандери, Світового Ювілейного Комітету до 100-річчя від дня народження Романа Шухевича та 65-ї річниці створення Української Повстанської Армії.

Авторами виставки є співробітники ЦЕНТРУ ДОСЛІДЖЕНЬ ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ (Львів, www.cdvr.org.ua, www.upa.in.ua). Як своєрідний пересувний музей вона є інформаційною, а не пропагандистською акцією. Неупередженість та об’єктивність представлення матеріалів допоможуть відвідувачам виставки зробити власні висновки про цю складну сторінку історії України.

Прес-центр ЦДВР,
сdvr_lviv [at] yahoo.com
тел./факс: +38(032) 2994515
+38-063-6286869

, , , , , ,

  1. #1 від Володимир в Березень 20th, 2008 - 14:02

    А чи буде працювати виставка на вихідні? І якщо так, то в якій годині?

(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth