Воїни УПА заслуговують на таку ж повагу і вдячність як і радянські солдати, - директор Національного інституту стратегічних досліджень Юрій Рубан.

Не  про увічнення  пам’яті, а про  збереження символів панування насправді  турбуються ті, хто  дорікає демократичним державам за спробу осмислити досвід Другої світової війни, за християнським, а не за сталінським обрядом, вшанувати загиблих, розповідає для «Української правди» директор Національного інституту стратегічних досліджень Юрій Рубан.

Він зауважує, що вшанування радянських солдатів в Україні, що загинули в Другій світовій війні, заслуговує на повагу і вдячність. Однак, не поважати воїнів Української повстанської армії, що загинули в боротьбі з тими ж ворогами-нацистами у тій же війні неприпустимо.

«Сталін і його спадкоємці так сконструювали міф про війну, щоб він виправдав перемогою над нацизмом і Голодомор, і колективізацію, і терор. Генералісимус таки примусив народи, які розстрілював, морив голодом, висилав, принести йому перемогу і не запитати про її ціну. Ще й з пекельною іронією проголосив одіозний тост “за довготерпіння російського народу, старшого брата радянських народів».

Чому  правда про долю людини на війні  така небезпечна для сталінської  історії? – пише директор Інституту стратегічних досліджень, – Бо ніколи не буде вона тріумфально-бадьорою, як це приписано їй сталінською ідеологією, а буде гіркою і печальною.

На  Заході, як і на Сході України, більшість  українських громадян вважає, що держава  існує для людини, а не людина для держави.

Ми  хочемо мати українську державу, що сповідує цінність людського життя, повагу до прав і свобод людини. Це і є наша спільна демократична ідентичність

Якщо  ми не відмовимося від неї, це засвідчить, що ми засвоїли уроки Другої світової війни. Це буде наша найкраща пошана всім борцям за свободу», - наголосив директор Національного інституту стратегічних досліджень Юрій Рубан.

Прес-центр ЦДВР

Контактна особа: Тетяна Лазаревич  299 45 15, (093) 48 16 108

 

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth