352 сторінки історії Армії Нескорених

10 жовтня 2007 р.
Київ

Прес-реліз

Перша в країні науково-популярна ілюстрована історія Української Повстанської Армії була представлена 10 жовтня в Українському інституті національної пам’яті.

Участь у презентації взяли — Голова Українського інституту національної пам’яті, академік Національної академії наук Ігор Юхновський, представник Українського інституту національної пам’яті у Львівській області, Директор Центру досліджень визвольного руху, відповідальний редактор та упорядник книги Володимир В’ятрович.

Ігор Юхновський, відкриваючи презентацію, зазначив: «Пропонована книга, яку створили автори, що належать до нового покоління істориків, містить найповніший виклад героїчної боротьби УПА. Нашим завданням сьогодні є максимально поширити її, насамперед на Сході країни.»

Володимир В’ятрович висловив сподівання, що «саме таким чином, доводячи забуту правду, ми зможемо не тільки відновити історичну справедливість, але й вплинути на сьогодення і майбутнє країни, яка, врешті, стане вартою пам’яті нескорених».

«УПА. Історія нескорених» є спільним проектом Українського інституту національної пам’яті та Центру досліджень визвольного руху (Львів). Першою частиною даного проекту була однойменна фотовиставка, що презентувалася у Києві навесні.

Книга містить окремі розділи присвячені витокам збройного повстанського руху, польсько-українському конфлікту, територіальній та функціональній структурі тощо. Окремий розділ присвячений Роману Шухевичу, людині, що творила повстанську армію та очолювала її протягом семи років – аж до своєї смерті. Примітно, що увага приділена також і немаловажливій ролі жінок у визвольній боротьбі, повстанським святам, нагородам та одностроям.

«Історія» підготовлена співробітниками Центру досліджень визвольного руху: відповід.ред., упорядник Володимир В’ятрович, Роман Грицьків, Ігор Дерев’яний, Руслан Забілий, Андрій Сова, Петро Содоль. Дизайн виконала Ольга Сало.

«Історія нескорених» вже успішно презентована у Дніпропетровську та Львові і здобула неабияку популярність на цьогорічному Форумі видавців. Незабаром книга буде представлена у більшості міст України.

Контакти:
info [at] upa.in.ua,
тел./факс: (044)2531563, (032)2994515,
8-063-6286869

, , , , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth