Служба безпеки України презентувала англомовний том “Голодомор в Україні 1932-1933 років” видавничого проекту “Польща та Україна у 30-х - 40-х роках ХХ століття”

Вчора, 25 листопада, в Українському домі в рамках заходів, присвячених вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932 - 1933 років в Україні, за участі Президента України відбулась презентація англомовної версії книги «Голодомор в Україні 1932-1933 років», виданої у рамках спільної українсько-польської серії «Польща та Україна у 30-х – 40-х роках ХХ століття». У книзі зібрано розсекречені документи з архівів спеціальних служб, впорядковані фахівцями Служби безпеки України та Інституту національної пам’яті Республіки Польща, повідомила прес-служба СБ України.

У презентації видання, яке нестиме правду про Голод в Україні світовій спільноті, взяв участь голова СБУ Валентин Наливайченко та директор Інституту національної пам’яті Республіки Польща Януш Куртика.

«Ми тісно співпрацюємо із Службою безпеки України і будемо співпрацювати в ім’я людства», – зазначив Януш Куртика.

Валентин Наливайченко поінформував про те, що розслідування кримінальної справи за фактом вчинення Голодомору-Геноциду в Україні у 1932-1933 роках перебуває на завершальній стадії.

У ході досудового слідства зібрано 253 томи матеріалів, зокрема, розсекречені архівні документи, покази свідків, інформація, що зібрана громадськими вітчизняними та зарубіжними організаціями тощо.

Слідством встановлено, що у 1928-1931 роках керівництвом більшовицької партії на території України було застосовано системні масштабні репресії й переслідування української інтелігенції, духовенства, селянства. Більшовицькою владою здійснювалося їх кримінальне переслідування, розстріли, депортація за межі України, конфіскація майна.

1932-1933 роки стали апогеєм масового знищення тоталітарним режимом мільйонів українців шляхом штучно організованого Голодомору.

Службою безпеки отримано беззаперечні докази вчинення вищим керівництвом СРСР злочину проти людства з використанням таких механізмів:

· ізоляція території України спеціальними озброєними загонами, військовими частинами та міліцією;

· прийняття рішень щодо занесення районів та населених пунктів на «чорні дошки», блокування їх військами, недопущення виїзду населення за межі цих територій, повне вилучення продуктів харчування та заборона торгівлі;

· обмеження вільного пересування селян з метою пошуку продовольства за межі України;

· запровадження «натуральних штрафів»;

· проведення постійних обшуків з вилученням майна, продовольчих та насіннєвих запасів.

Вчинення Геноциду в Україні у 1932-1933 роках підтверджується:

· 3456 знайденими та розсекреченими документами органів влади та Комуністичної партії, у тому числі за підписом Сталіна Й.В.;

· 3186 книгами реєстрації актів про смерть у 1932-1933 роках, що підтверджують масову загибель населення від штучного голоду;

· показаннями 1730 свідків та потерпілих від злочинних дій тоталітарного режиму;

· 857 масовими захороненнями, де поховано жертви Геноциду;

· 735 населеними пунктами, колгоспами, сільрадами і районами України в яких владою впроваджено режим «чорних дощок», тобто збройні загони і війська блокували ці населені пункти, у населення вилучалися продовольчі запаси, одяг, різне майно та заборонялася торгівля. Фактично ці дії влади призводили до фізичного знищення населення голодом;

· 400 знайденими та розсекреченими документами Галузевого державного архіву СБУ, що підтверджують організацію «владою» штучного голоду;

· архівними документами дипломатичних представництв іноземних держав;

· фотодокументами, якими зафіксовано трагічні події Голодомору 1932-1933 років.

Наразі триває судово-медична та науково-демографічна експертизи, які дадуть відповідь про кількість загиблих у 1932-1933 роках.

Службою безпеки направлені клопотання про надання правової допомоги до правоохоронних органів Австрії, Білорусі, Великобританії, Казахстану, Молдови, Італії, США, Росії, Німеччини та Польщі.

Після завершення розслідування кримінальної справи всі матеріали будуть передані до суду.

У рамках загальнодержавних заходів із вшанування пам’яті жертв Голодомору-Геноциду в Українському домі відкрито оновлену документально-художню виставку Українського інституту національної пам’яті «Голодомор 1932-1933 років – геноцид Українського народу». Зокрема, додано 9 спеціальних стендів, на яких представлені зібрані у ході розслідування СБУ кримінальної справи свідчення очевидців, фрагменти архівних документів, витяги з висновків спеціальних експертиз, інші матеріали.

,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth