Символ визвольного руху Степан Бандера увійшов у десятку великих українців

А головний командир УПА Роман Шухевич - до трійки великих воєначальників

До списку ста Великих Українців ввійшли відомі діячі українського визвольного руху 20-50-х років ХХ століття. Це є важливими свідченням про незворотність змін ціннісних орієнтирів в українських громадян.

В першій десятці Степан Бандера - символ незламності боротьби за свободу та соборність, один із найбільш знаних у світі революціонерів ХХ століття. «Цей факт беззаперечно засвідчив загальнонаціональне визнання в українському суспільстві ролі визвольного руху, прапором якого був саме Степан Бандера. Головний Командир УПА Герой України Роман Шухевич удостоївся 12 позиції та замкнув трійку найпопулярніших воєначальників — поруч із Богданом Хмельницьким (перша десятка) та Іваном Мазепою (11 місце)» - відзначив Директор Центру досліджень визвольного руху Руслан ЗАБІЛИЙ.

В сотню Великих увійшли засновник ОУН Євген Коновалець, історик Михайло Грушевський, Митрополит УГКЦ Андрій Шептицький, воєначальник Симон Петлюра, літератори Олена Теліга та Василь Стус, засновник Народного Руху України В’ячеслав Чорновіл та ін. діячі визвольної боротьби ХХ століття. Присутність Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького та Григорія Сковороди в складі першої десятки поруч із українцями модерних часів свідчить про те, що сучасні українці усвідомлюють себе як давню націю із глибоким історичним корінням.

Важливо, що цим голосуванням визначено історичних постатей, повага до яких об’єднує українців. Саме об’єднавчі символи особливо важливі, оскільки сьогодні українське суспільство переживає нелегкий етап кризи цінностей. Комуністична ідеологія остаточно дискредитована, натомість посткомуністичні еліти за роки існування держави Україна не спромоглися запропонувати суспільству ідей, які б змогли його справді консолідувати. Навпаки за цей час відбувався штучний поділ українців на «схід» та «захід».

Сьогодні ми бачимо спроби найвищого керівництва держави з одного боку, та пересічних громадян з іншого, подолати ці упередження. Розпочався пошук ідей, які б змогли об’єднати суспільство для реалізації завдань загальнонаціонального масштабу та згуртувати його заради протидії глобальним небезпекам.

«Офіційне визнання організаторів Голодомору злочинцями, а учасників визвольної боротьби - національними героями, окреслило ціннісний вибір держави, на основі якого вона зможе виважено будувати своє майбутнє. Результати голосування проекту «Великі Українці» підтверджують обґрунтованість такого вибору», - зазначив Руслан Забілий.

Прес-центр ЦДВР,
сdvr_lviv [at] yahoo.com
тел./факс: +38(032) 2994515,
+38-063-6286839

, , , , , , , , , , , , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth