В Харкові під загрозою символ соборності боротьби УПА

Заява з приводу анулювання Харківською Міською Радою дозволу на встановлення пам’ятного знаку в честь УПА

16 квітня на сесії Харківської Міської Ради депутати відмінили рішення № 371 від 30.09.1992 року, яким була дана згода на встановлення пам’ятного знаку на честь 50-річчя Української Повстанської Армії в Молодіжному парку Харкова. Міськрада обґрунтувала своє рішення низкою процедурних порушень.

Однак слід відзначити, що відповідно до Указу Президента України № 966/2007 «Про відзначення 65-ї річниці створення Української повстанської армії» органи державної влади повинні були «розробити за участю громадськості заходи щодо відзначення 14 жовтня 2007 року 65-ї річниці створення Української повстанської армії». Відтак Харківська Міська Рада, як орган місцевого самоврядування, сама ж і несе відповідальність за недогляди пов’язані із пам’ятним знаком в честь повстанців, оскільки саме вона й повинна була проводити  відповідну роботу спрямовану на вшанування УПА.

В той же час керівництво міської ради відмовляється виділити в Харкові земельну ділянку для будівництва Меморіалу жертвам Голодоморів та політичних репресій. Такі дії Харківської Міської Ради суперечать Закону України № 376–V «Про Голодомор 1932-1933 років», відповідно до якого органи державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані «вживати заходів щодо увічнення пам’яті жертв та постраждалих від Голодомору 1932–1933 років в Україні, в тому числі спорудження у населених пунктах меморіалів пам’яті та встановлення пам’ятних знаків жертвам Голодомору».

Вочевидь для теперішнього складу Харківської Міської Ради законодавство діє вибірково. Проте навіть якщо харківські депутати обґрунтовують свої дії шляхом юридичних маніпуляцій, то це не дає їм жодного права паплюжити національну пам’ять українського народу, ліквідуючи пам’ятний знак присвячений УПА і перешкоджаючи будівництву Меморіалу жертвам Голодоморів та політичних репресій. На наше переконання такі дії є однозначно антиукраїнськими та суперечать державній політиці з вшанування національної пам’яті.

Ми вважаємо неприпустимим демонтаж пам’ятного знаку присвяченого УПА в Харкові. Відомо, що вихідці із Слобожанщини воювали в складі повстанської армії. Тому цей пам’ятний знак символізує загальноукраїнський характер боротьби УПА.

Прес-центр ЦДВР,
сdvr_lviv@yahoo.com
тел./факс: +38(032) 2994515, +38-063-6286839

,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth