У «Тюрмі на Лонцького» відбувся показ фільму «Камінь спотикання»

filmСьогодні, 11 грудня, у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у Львові відбувся показ документального фільму «Камінь спотикання». Кінострічку продемонстрували в рамках фестивалю Docudays Ua «Дні документального кіно про права людини», який розпочався у Львові 9 грудня і триватиме до 15 грудня.

У документальному фільмі «Камінь спотикання» (2007) німецької кінорежисерки Дьорте Франке йдеться про художника-концептуаліста Гюнтера Демніга, який закладає у різних європейських країнах в тротуари доріг мідні камені з іменами 17 тисяч жертв нацистського режиму. За кожним таким каменем – приватні пожертви відданих ідеї активістів, які сподіваються на те, що це дозволить воскресити історію в пам’яті людей і змусить їх не забувати її трагічних сторінок. Однак, проект Гюнтера Демніга не знайшов підтримки ані єврейської, ані ширшої спільноти, у деяких містах його взагалі заборонили.

«Тематика фільму зачіпає питання збереження національної пам’яті і саме у тому  є близькою  діяльності «Тюрми на Лонцького». Ми вже не вперше практикуємо у музеї публічні демонстрації кінодокументалістики. Оскільки зацікавлення публіки є значними, то невдовзі у музеї буде реалізований проект постійного кінолекторію, що зосередиться на показі кінострічок, у яких піднімаються теми прав людини та її свободи. Презентація фільмів відбуватиметься щотижня і завершуватиметься громадським обговоренням», - зауважив директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий. 

Показ фільмів  за програмою VI Міжнародного фестивалю Docudays Ua «Дні документального кіно про права людини в регіонах України» на Львівщині організували МГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ», Регіональний громадський фонд є «Право і демократія», ГО «Центр досліджень визвольного руху», Громадський форум Жовкви та львівська група «Міжнародної амністії» в Україні. Під час перегляду фільмів «Міжнародна амністія» збиратиме підписи глядачів на захист прав людей у різних країнах світу.

«Через засоби кіномистецтва ми хочемо привернути увагу українського суспільства до необхідності дотримання основних прав людини й громадянина», - зауважила директор благодійного фонду «Спорудження та розвитку Національного меморіалу «Тюрма на Лонцького» Лідія Тополевська.

Прес-центр ЦДВР

Контактна особа: Тетяна Лазаревич  299 45 15, (093) 48 16 108

Фото з сайту http://www.docudays.org.ua/2009/index.php?option=com_content&view=article&id=86%3Astumblingstone&Itemid=56

 

, , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth