В’язні «тюрми на Лонцького» діляться спогадами

Працівники Центру досліджень визвольного руху на минулому тижні записали спогади повстанців  - Євстахія Кушніра, Володимири Сеник та Остапа Гориня.  Вони розповіли як відбували покарання у «Тюрмі на Лонцького» та радянських таборах.

Володимира Сеник (дівоче прізвище Кобрин) у тюрмі «на Лонцького» сиділа в 1947 році, а в таборах перебувала до 1955 року. В травні-липні 1944 виконувала функції санітарки при сотні «Ханенка» та в підпільному шпиталі УПА у с. Подусів (псевдо «Оля»). Пані Володимира розповідає, що коли вона сиділа в радянських таборах, то там одна литовка їй розповіла, що нібито її брат був у «Лісових братах» і їздив на Західну Україну переймати досвід в УПА. «Литовка стверджувала, що було налагоджено зв’язок між УПА і «Лісовими братами», і що українські повстанці «по обміну» їздили в Литву переймати досвід «Лісових братів», - розповіла пані Сеник.

Ще один очевидець страшних подій «На Лонцького» Євстахій Кушнір (псевдо «Буря»). Він сидів у тюрмі в1943 році.  Кількаразові імітації розстрілу, примусове цілонічне сидіння копчиком на куті табуретки пережив під час слідства в Дрогобичі 1944 року.  Євстахій Кушнір  уродженець с. Нижній  Турів Турківського р-ну Львівської  обл. Також сидів і в Станіславові.

Не оминув арешт і Остапа Гориня (псевдо «Береза») з с. Нові Стрілища Перемишлянського р-ну Львівської області. Він вступив до ОУН в 1943 році. Сидів у «тюрмі на Лонцького»  в 1950 році. У   таборах перебував до 1956.  Батько Остапа Теодозій був дяком і за пропозицією Андрея Шептицького створив Просвіту в с. Нові Стрілища.

Також зауважимо, що цього тижня музей «Тюрма на Лонцького» відвідали понад 100 осіб. В тому числі головні  військові капелани Української Греко-Католицької Церкви 11-ти єпархій зі всієї України.

 

Прес-центр ЦДВР

Контактна особа: Тетяна Лазаревич  299 45 15, (093) 48 16 108

 

 

 

, , , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth