Віктор та Катерина Ющенки у Вільнюсі взяли участь у відкритті експозиції про Голодомор в Україні

Прес-служба Президента України Віктора Ющенка
 

У Вільнюсі Президент України Віктор Ющенко та пані Катерина Ющенко разом з Президентом Литви Валдасом Адамкусом взяли участь у відкритті експозиції про Голодомор в Україні 1932-1933 років, що відбулося в Музеї жертв геноциду.

У своєму виступі біля Пам’ятного знаку жертвам геноциду Президент наголосив, що Україна вважає своїм святим обов’язком донести до міжнародної спільноти правду про цю жахливу сторінку своєї історії. Віктор Ющенко нагадав, що цього року Україна відзначає 75-ту річницю Голодомору.

«Україна робить і робитиме все для того, щоб світ визнав Голодомор актом геноциду проти Українського народу», - наголосив Президент. Як відомо, Голодомор визнали геноцидом Українського народу 14 парламентів світу, серед них у 2005 році Сейм Литви.

Наша держава надзвичайно високо цінує відкриття у столиці Литви експозиції про Голодомор в Україні, зазначив В. Ющенко. Українська сторона, за його словами, вбачає в цьому вияв солідарності і співчуття, розуміння й підтримки, «знак щирої поваги до нашого народу». Від імені Української держави і Українського народу Президент подякував усім, завдяки кому сьогодні у Вільнюсі відкрилася ця експозиція.

Глава держави також нагадав, що в грудні цього року відзначатиметься 60-річчя Загальної декларації прав людини. «Ми закликаємо вшанувати пам’ять жертв усіх злочинів тоталітаризму», - сказав Президент. Він додав, що Україна солідарна з ініціативою Литовської республіки про необхідність оцінки Європейським Союзом тоталітарної спадщини ХХ століття.

«Литовцям також дуже добре відомо, що таке терор проти мирних жителів, розв’язаний тоталітарним режимом… Трагедії, що їх пережили наші народи, повинні стати застереженням для всього людства. Тільки об’єднавши наші зусилля, ми зможемо убезпечити світ від повторення цих жахливих людиноненависницьких злочинів», - заявив В. Ющенко.

Зі свого боку, Президент Литви високо оцінив відкриту сьогодні експозицію, присвячену трагедії Великого голоду в Україні. Він висловив переконання, що збереження історичної пам’яті для будь-якого народу є прямим шляхом у цивілізоване суспільство. В. Адамкус висловив упевненість, що цю експозицію має побачити якомога більше людей, особливо молоді.

Присутні вшанували пам’ять невинно убієнних жертв хвилиною мовчання.

Віктор Ющенко оглянув експозицію Музею геноциду.

Виставка про Голодомор в Україні 1932-1933 років створена за ініціативою фонду «Україна 3000». Експозиція містить матеріали про історію та причини Голодомору в Україні, хроніку подій, дані про кількість жертв, спогади очевидців. Також на виставці є інформаційні матеріали про міжнародне визнання Голодомору актом геноциду.

ДОВІДКА
 
Створений в Литві у 1992 році Музей жертв геноциду є єдиним на пострадянському просторі, що розміщується в будинку, де знаходилося спочатку НКВС, а потім КДБ.
Музей входить до складу Меморіального департаменту Центру дослідження геноциду і опору жителів Литви, завданням якого є збір, збереження, дослідження та демонстрація історичних документів, що стосуються режиму радянської окупації, форм фізичного і морального геноциду, методів і масштаби опору окупаційному режиму, увічнення пам’яті його жертв і борців за свободу.
З 2005 року Центр співробітничає з Центром досліджень визвольного руху (м. Львів). Зокрема в жовтні 2006 року в Музеї жертв геноциду експонувалася виставка, присвячена УПА.

З 2006 року розпочалася співпраця Центру дослідження геноциду і опору жителів Литви та Українського інституту національної пам’яті.

Щорічно у листопаді в Музеї жертв геноциду проводяться заходи з вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років.

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth