Указ Президента - це визнання Україною себе як правонаступника визвольного руху, - В’ятрович

61Указ  Президента України «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті» – це логічне завершення попередніх Указів Президента України, які спонукали до вивчення визвольного руху. Зазначив директор Галузевого державного архіву СБУ Володимир В’ятрович.

14 жовтня 2006 року Президент підписав Указ «Про всебічне вивчення та об’єктивне висвітлення діяльності українського визвольного руху та сприяння процесу національного примирення”. Також був Указ Президента 19 листопада 2009 року «Про додаткові заходи щодо визнання українського визвольного руху XX століття». На державному рівні відзначалися ювілейні дати та вшановувалися діячі визвольного руху. 29 січня цього року Глава держави видав підсумковий Указ “Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті”.

«Таке рішення Президента є важливе  для політики національної пам’яті. Останній Указ підсумовує і на рівні держави визначає учасників, які боролись за українську незалежну державу.

Дуже  важливо з історичної точки зору, що врешті решт дано політичну оцінку і на найвищому рівні визнано учасників боротьби за незалежність. Сучасна українська держава перекидає певний місток, називаючи себе правонаступником українського визвольного руху, в результаті діяльності якого і було здобуто незалежність в кінці 20 століття», – розповів Володимир В’ятрович.

Пан В’ятрович  додав, що для ветеранів визвольного руху Указ  “Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті” не містить соціальних гарантій. Для цього потрібно окремий закон. В цьому Указі в черговий раз дано доручення для Кабінету Міністрів розробити законопроект, який би, окрім політичної оцінки і вшанування учасників визвольного руху, надавав ще й соціальні гарантії. 

Прес-центр  ЦДВР

Контакт для преси: Тетяна  Лазаревич (032) 299 45 15, (093) 48 16 108

,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth