Російський історик доводить, що УПА не була причетна до геноциду євреїв

sokolЛідери Української повстанської армії не брали жодної участі в геноциді євреїв, так само як і їхні підрозділи ніяк до цього не були причетні. Зазначив російський історик Борис Соколов у російському ефірі радіо «Свобода». Натомість, він переконаний, що в УПА було досить багато євреїв в якості або лікарів, або рядових бійців.

 

«Для прикладу - один єврей, зокрема, колишній солдат УПА, потрапив у радянський полон, був засуджений у таборі на 20 років і був одним з вождів знаменитого Кенгірського повстання 1954 року.

 

Справа в тому, що до євреїв було досить диференційоване ставлення в різних частинах України. У Галичині, до речі, до них з боку українців було, скоріше, позитивне ставлення, тому що місцеві євреї розглядалися як союзники проти поляків, антисемітизм там був, скоріше, притаманний більшою мірою полякам.»


Пан Соколов додав, що негативне ставлення було до євреїв зі Східної України, які були відіслані після 1939 року на Західну Україну. Їх сприймали як окупантів і співучасників радянської влади.

 

http://www.svobodanews.ru/content/transcript/1944958.html

Прес-центр  ЦДВР

Контакт для преси: Тетяна  Лазаревич (032) 299 45 15, (093) 48 16 108

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth