Після присвоєння посмертно звання Героя України провідникові Організації українських націоналістів Степанові Бандері, Президент України 29 січня підписав Указ про визнання вояків ОУН-УПА такими, що боролись за Незалежність.
Директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий зауважив, що вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті необхідно було відзначати на державному рівні вже давно. Адже це визнання заслуг цілого покоління людей.
«Указ «Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті» сприяє широкій популяризації питання про ОУН-УПА, донесення правди до людей і не лише в сфері науки, але й в культурному плані. Відповідно такий указ знімає багато гострих питань, щодо дискусії між політиками, істориками про ОУН-УПА».
Історик, в. о директора Центру досліджень визвольного руху Василь Стефанів Указ про визнання УПА також відзначає як доленосну подію в становленні української держави і вважає, що таке рішення мало бути прийняте ще на початку 90-х років після проголошення незалежності України.
«Таке рішення підкреслює, що український народ вже доріс до сприйняття і переріс наслідки радянської пропаганди. Визнання воїнів ОУН-УПА тепер дозволяє більш детально досліджувати визвольний рух. Нарешті українська держава, за яку боролись воїни ОУН-УПА, визнала своїх героїв та віддала їм належне. Сьогодні, основне завдання істориків об’єктивно та не заангажовано дослідити цей етап ОУН та УПА»
Прес-центр ЦДВР
Контакт для преси: (032) 299 45 15, (093) 48 16 108