У «Тюрмі на Лонцького» пролунали пісні Наталки Криничанки

krynychanka_kurtash_ljaljka_na-loncjkoho_21_02_2010-10_sadУ Львові в неділю, 21 лютого, о 15.00 у Національному  музеї-меморіалі  жертв окупаційних  режимів «Тюрма на Лонцького» відбувся  вечір авторської пісні ««Заспівай мені, Львове, востаннє» за участю Наталії Криничанки, Богдана Ляльки та поетки Юлії Курташ-Карп. Послухати пісень прийшло більше сотні людей.До Дня героїнь, який з ініціативи Ліги українських жінок на пошану ув’язнених (зокрема й свого часу в тюрмі на Лонцького) діячок ОУН-УПА відзначали 20 лютого,  відома львівська виконавиця авторських пісень Наталка Криничанка підготувала концерт  «Заспівай мені , Львове, востаннє».

Назву програмі дала однойменна пісня, написати яку  Наталку Криничанку надихнула розповідь  народного артиста України Олександра Гринька. Заньківчанський актор і колишній політв’язень Олександр Гринько  згадував, як під час репресій арештовували на вулицях Львова жінок в елегантних міських убраннях. У цих шифонових суконках та модельних мешточках жінки, немов зачаровані Попелюшки, опинялися на сибірських морозах. «Чорні коні везуть попелюшок на бал…Хіба можна вважати себе львів’янином не знаючи історії Львова? Хіба можна бути щасливим у цьому місті, не співпереживши з ним усі його радощі і страждання?», - запитує своїми піснями Наталка Криничанка. 

«Стіни на Лонцького кричать вірою, мріями і сподіваннями діалогу, тихої розмови і співу.

Проявити невидиме, нечутне через поезію і музику для порозуміння між нами і ними, які теж були молодими , закоханими, наївними і щиро вірили - так бути не може, що той сон колись скінчиться. А нам варто задуматись - щоб той сон ніколи не повторився. Стан летаргії для нації означає кінець.У неділю запрошую на Один Подих з таким недалеким минулим.

Достатньо одного подиху, щоб відродитись…», - каже Наталка Криничанка, яка демонструвала не тільки прем’єру нової концертної програми, а й запис для нового CD. 

Концерт відбувся  у кінолекторії II поверху  Національного музею-меморіалу  жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

 

Як зауважив директор Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий, щонеділі у кінозалі другого поверху музею на вул. Брюллова новостворений лекторій збиратиме аудиторію на зустрічі із авторами, репрезентації книжок та перегляди кінодокументалістики.

 

Прес-центр  ЦДВР

Контакт для преси: (032) 299 45 15, (093) 48 16 108

Довідка. 

Львів’янка Наталка Криничанка після закінчення СШ №46 вступила у Львівський педагогічний коледж.

Із 1989 року брала активну участь у «Товаристві Лева».

1990 – 92 рр. – учасниця фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Оберіг» (Луцьк).

  Із 1992 була координатором програм «РадіоЛюкс».

1995-1998 вела авторську  рубрику “Клуб  пані Наталі”  в газеті “Експрес”.

1997 – випустила альбом “Я кохаю цього чоловіка”.

1999 – заснувала клуб  “Етра” на малій  сцені Львівського  національного академічного  театру ім. М. Заньковецької.

2002 – з колом однодумців  заснувала громадську  організацію - “Етра”.

Організатор і художній керівник проектів “Фестиваль міського вертепу” (Львів), “Фестиваль вуличних музик” (Львів), “Фестиваль авторської пісні “Бескиди”, “ Великі Андріївські вечорниці”, фестиваль “Дикий мед” (Сколе, 2009), фестиваль “Отроків” (Хмельницький, 2009).

Активна учасниця творчих  зустрічей під  час фестивалів у Зашкові, “Розкуття” (Хмельницький, 2008), “Ніч у Луцькому замку”(2008), “Черешеньки у Стаса” (Івано-Франківськ, 2009) тощо.

 

 

,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth