Історики вітають першу спробу ФСБ розсекретити архівні матеріали про український визвольний рух

Заступник Голови Українського інституту національної пам’яті Владислав ВЕРСТЮК зазначив, що дана прес-конференція скликана у зв’язку із неординарною подією — публікацією на офіційному сайті Міністерства зовнішніх справ Російської федерації кількох розсекречених Архівом Федеральної служби безпеки документів про діяльність українського визвольного руху. Володимир В’ЯТРОВИЧ, к.і.н., начальник архівного відділу УІНП, радник голови СБ України з науково-дослідницької роботи відзначив, що тривала науково-дослідницька робота СБУ та відкриття доступу до секретних архівів отримали свій відголос і в Росії: ФСБ вперше розсекретила кілька документів про ОУН-УПА.

Володимир В’ятрович відкоментував оприлюднені документи:

«На жаль, перші із оприлюднених документів не є найцікавішими із тих, що містяться в архівах ФСБ, більшість із них побудована на вторинних джерелах інформації, проте навіть із них можемо дізнатися за що і проти кого боролися ОУН-УПА.

Зокрема, в опублікованих матеріалах є неодноразові згадки про німецьку репресивну політику щодо українських націоналістів, підтримку УПА місцевим населенням».

Володимир В’ятрович наголосив:

«Вважаючи загалом позитивним цей крок, хотілося б побажати колегам ретельніше підходити до справи, подавати більш інформативні та концептуальні документи, супроводжувати їх вступними статтями та коментарями, не допускати хрестоматійних помилок у наявних коментарях. І найголовніше – продовжувати цю роботу, надати їй системності.

Ми сподіваємося побачити розсекреченими інструкції про створення агентурно-бойових груп НКВД, які мали завданням компрометувати український визвольний рух, звіти із пацифікаційних акцій, вказівки щодо депортації мирного населення. Сподіваємося отримати відповіді на числення запити в архіви ФСБ щодо матеріалів про геноцид українського народу 1932-1933 років, масові політичні репресії 30-х років, придушення визвольного руху 40-50-х років ХХ століття, боротьбу із дисидентами.

Переконані, що спільні зусилля, спрямовані на розсекречення документів карально-репресивного тоталітарного режиму сприятимуть налагодження українського-російської співпраці.» - висловив сподівання пан В’ятрович.

Докладніший коментар щодо документів

За додатковою інформацією звертайтеся:
80636286869

, , , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth