Німецькі науковці відвідали львівську в’язницю «на Лонцького»

Продовжуючи роботу із відновлення історичної пам’яті народу, СБУ підтримує тісні зв’язки із неурядовими організаціями інших держав, які займаються вивченням об’єктивних матеріалів про тоталітарне минуле.

27 травня приміщення колишньої в’язниці НКВС №1 (т.зв. «на Лонцького»), де створюється Меморіал жертв тоталітарних режимів, відвідала група працівників фундації з опрацювання наслідків диктатури Соціалістичної Єдиної Партії Німеччини (м. Берлін). До складу делегації входять представники Бундестагу, Федерального уряду, федеральної землі Берлін, громадських організацій Німеччини та ін.

Фундація вивчає свідоцтва репресій щодо населення держав, окупованих в часи Другої світової війни, та документальні матеріали про наслідки радянського тоталітарного режиму. Фундація також займається формуванням архіву з матеріалів щодо репресій і створенням спеціальної наукової бібліотеки, які згодом будуть доступні як джерельний матеріал для істориків та громадськості.

Німецьких науковців поінформовано про масштабну роботу із розсекречення архівних матеріалів, яка триває в рамках гуманітарних проектів СБУ. Співробітник Центру досліджень визвольного руху Ігор Дерев’яний ознайомив членів делегації з історією в’язниці, де під час радянського режиму утримувались жертви політичних репресій, а в період нацистської окупації Львова використовувалась німецькими каральними органами. 

Прес-центр СБ України

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth