Володимир В’ятрович: «Схоже, нинішня влада Росії боїться історичної правди»

Володимир В’ятровичКоментар з приводу появи інформації про заборону його в’їзду до Росії

Володимир В’ятрович, к.і.н., радник Голови СБ України з науково-дослідницької роботи, начальник архівного відділу Українського інституту національної пам’яті з приводу появи інформації про заборону його в’їзду до Росії прокоментував:

«Взагалі, це дуже дивний список, не зрозуміло, яким критерієм користувалися люди, котрі його укладали. Я був щиро здивований, побачивши своє прізвище серед групи українських політиків, яким заборонено в’їзд до Росії. Адже я не займаюся політикою, а лише історичною наукою, відкриваю невідомі сторінки нашої історії. Мені важко в цьому побачити якусь загрозу Росії. Схоже, нинішня влада Росії боїться історичної правди і намагається від неї відгородитися».

Раніше пан В’ятрович в інтерв’ю «Рупор.інфо» заявляв, що готовий їхати до Москви із фотовиставкою про УПА: «Цілком готовий і готовий дискутувати і чути аргументи, а не брати участь у сварках і бійках, як це часто буває у Москві. Готовий дискутувати, спілкуватися і таким чином прямувати до істини»

В.В’ятрович очолює архівний відділ Українського інституту національної пам’яті, а в січні цього року його було призначено на посаду радника Голови СБ України з науково-дослідницької роботи. В.В’ятрович налагоджує роботу з архівними матеріалами з питань визвольного руху та репресій за часів радянської влади, які зберігаються в архівах СБУ. Він координує також дослідницьку співпрацю СБУ з Українським інститутом національної пам’яті, Асоціацією дослідників Голодоморів, неурядовими та правозахисними організаціями. В.В’ятрович є координатором створеної при Архіві СБУ робочої групи істориків, яка вивчатиме архівні документи про діяльність ОУН і УПА, видатних постатей визвольного руху України з метою оприлюднення документальних першоджерел.

В.В’ятрович є Головою Вченої ради Центру досліджень визвольного руху — неурядової дослідницької інституції, котра вивчає різноманітні аспекти українського визвольного руху ХХ століття та антитоталітарних рухів Центрально-Східної Європи.

Довідково:
Деякі українські політики та бізнесмени не зможуть в’їхати до Росії після того, як влада України заборонила в’їзд в Україну деяким російським політикам і депутатам Держдуми, повідомили Інтерфаксу в понеділок поінформовані джерела у Москві.

Прес-центр ЦДВР

, , , , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth