На Личаківському кладовищі поховано співпрацівника Бандери

Сьогодні, 27 вересня, на Личаківському кладовищі у Львові було поховано Григорія ВАСЬКОВИЧА – близького співпрацівника Провідників ОУН Степана БАНДЕРИ та Ярослава СТЕЦЬКА, декана філософського факультету Українського Вільного Університету і довголітнього члена Виховної Ради Спілки Української Молоді. В останній путь видатного діяча українського визвольного руху відпровадили рідні та близькі, побратими та посестри, громадські та політичні діячі.

Заупокійну службу за померлим відправив о. Борис ГУДЗЯК – ректор Українського Католицького Університету.

Родині ВАСЬКОВИЧІВ було передано слова співчуття від Президента України: «Не стало видатного політичного і громадського діяча, педагога, психолога, видавця і вірного патріота, що був одержимий ідеєю утвердження українства в світі. Не стало того, хто в надзвичайно складний і суперечливий час запалював досвітні вогні правди, добра і справедливості.»

Біля труни Григорія ВАСЬКОВИЧА виступили громадські та політичні діячі: Голова Проводу ОУН (б) Андрій ГАЙДАМАХА, депутат Львівської Обласної Ради Олександр ГУДИМА, а також представники Українського Вільного Університету та Спілки Української Молоді.

 

Останнім взяв слово син померлого – Андрій, Президент фонду «Карітас–Україна»: «Тату, я радий за те, що здійснилася Твоя заповітна мрія – бути похованим на вільній українській землі.»

На думку Директора Центру досліджень визвольного руху Руслана ЗАБІЛОГО Григорій ВАСЬКОВИЧ зробив вагомий вклад в розбудову українського національного життя на еміграції: «У 50-х роках пан Григорій видав серію джерельних публікацій «Бібліотека Українського Підпільника». На сьогодні вона залишається цінною джерельною базою, якою користуються дослідники українського визвольного руху. Важливою ділянкою його багатосторонньої діяльності було виховання молоді. Це забезпечило тяглість поколінь в діяльності українських еміграційних організацій. Яскравими представниками покоління українців вихованих за межами Батьківщини є журналіст Степан Бандера, депутат Верховної Ради України Роман Зварич та отець-доктор Борис Гудзяк.»

, , , , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth