У Житомирі відкрилась виставка “Українська Повстанська Армія. Історія нескорених”

29 вересня ц.р. у Житомирі в приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки Житомирської обласної ради відкрито фотовиставку «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених».

Її було створено співробітниками Галузевого державного архіву Служби безпеки України та працівниками Центру досліджень визвольного руху за сприяння Українського інституту національної пам’яті.

До експозиції увійшли понад півтисячі оригінальних фотографій, документи з радянських та німецьких архівних джерел, внутрішні документи Організації Українських Націоналістів і Української Повстанської Армії.

Унікальність виставки в тому, що в ній демонструються фотографії й фотокопії документів, які протягом кількох десятиліть зберігалися в архівах Державного політичного управління та Народного комісаріату внутрішніх справ та були недоступними для дослідників, і які є першоджерелом об’єктивної інформації про український визвольний рух середини ХХ століття.

Управлінням СБ України в Житомирській області було також представлено окремі стенди «Із архіву тимчасової зберігання УСБУ в Житомирській області», до експозиції яких увійшли архівні кримінальні справи, список та примірники художньої підпільної літератури, статті, листівки й брошури підпільних друкарень ОУН-УПА, рукописні тексти та конспекти, листи і щоденники учасників руху тощо.

Фотовиставку відкрили радник т.в.о. Голови СБ України к.і.н. Володимир В’ятрович, начальник Управління СБ України в Житомирській області полковник Григорій Зелінський, представники органів місцевої влади та управління, вищих освітніх закладів міста, керівники громадських організацій, студентство.

Володимир В’ятрович, який провів показову екскурсію для перших відвідувачів виставки та журналістів, зазначив, що мова світлин – найдоступніша, найпереконливіша та найзрозуміліша.

Григорій Зелінський підкреслив, що фотовиставка – це, в першу чергу, інформаційна, а не пропагандистська акція. Її експонати - незаперечні історичні документи. Саме вони покликані допомогти відвідувачам самостійно визначити роль та місце ОУН і УПА в новітній історії України, зробити свої висновки про покоління нескорених, про те, якими вони були, що несли в серцях, за що боролися та на яку пам’ять про себе заслуговують.

Житомирщина – це другий в Україні після Харківщини регіон, у якому демонструється ця виставка. Протягом цього та наступного року її планується показати мешканцям усіх областей нашої держави.

Мешканці та гості Житомира запрошуються відвідати фотовиставку «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених», яка триватиме з 29 вересня по 12 жовтня цього року з 10.00 до 18.00 у приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки Житомирської обласної ради за адресою: м.Житомир, Новий бульвар, 4. Вхід вільний.

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth