Історія нескореного духу. Презентація книги

Люба ЄремічеваЦентр досліджень визвольного руху за підтримки Інтернет-видання «Високий Вал» 6 грудня у Кінотеатрі ім. Щорса представив результат чотирирічного проекту – ілюстровану науково-популярну історію УПА.

У книзі автори спробували подати власне бачення історії УПА, зробити її зрозумілою та наочною.

Як зазначають автори, готуючи книжку на основі великої кількості джерел та літератури, вони зумисне не зосереджували своєї уваги на якихось надто рідкісних виданнях, використовуючи здебільшого доступні для читачів документи.

«Нашим завданням було сформувати цілісний образ УПА на основі тих уже опублікованих матеріалів, які кожен може взяти у бібліотеці» – пише у вступному слові до книги Директор ЦДВР Володимир В’ятрович, відповідальний редактор та упорядник «Історії».

На переконання авторів, саме таким чином, доводячи забуту правду, ми зможемо не тільки відновити історичну справедливість, але й вплинути на сьогодення і майбутнє країни, яка, врешті, стане вартою пам’яті нескорених.

Організатори презентації книги привезли до Чернігова нове відео гурту «Тартак». Відеокліп безпосереднього торкається теми УПА. Відеоряд побудований зі зйомок, стилізованих під документальні.

Чернігівськ презентація

Волонтер Центру дослідження визвольного руху Любов Єремічева повідомила, що автори видання збирали матеріал для книги починаючи з 2003 року. Результат цієї роботи вже презентований у Києві, Львові та Дніпропетровську. Чернігів став четвертим містом, де відбулася презентація книги.Один з авторів – Ігор Дерев’яний, науковий співробітник ЦДВР розповів присутнім про основні історичні віхи в історії діяльності УПА. Його виступ супроводжувався слайд-шоу з фотографій, які ввійшли до книги.

Ігор Дерев’янийПід час презентації він наголосив:
«Завдяки чіткій організаційній структурі та всебічній підтримці населення, УПА та підпілля ОУН змогло понад десятиліття протистояти німецькому фашизму та радянській тоталітарній системі, що є унікальним випадком в світовій історії.
А боротьба повстанців, особливо тих, які потрапили в полон і там продовжували боротьбу, не завершилась із закінченням військових дій УПА, а стала осердям таборових повстань ГУЛАГу, завдяки чому була зруйнована радянська таборова система
».

Книга видана накладом у 3 тисячі примірників. Незабаром з’явиться у книжкових крамницях України.

Автори пообіцяли також передати свою книгу до бібліотек. Це дозволить більшому колу читачів ознайомитися з виданням, адже книга не з дешевих. У крамницях її вартість складе понад 100 гривень. Але видання однозначно варте цих грошей.

Високи Вал

, , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth