Документальний фільм: «Початок. Ворог перший»

ПРЕМ’ЄРА ТЕЛЕВІЗІЙНОГО ДОКУМЕНТАЛЬНОГО ЦИКЛУ
«УКРАЇНСЬКА ПОВСТАНСЬКА АРМІЯ. ТАКТИКА БОРОТЬБИ»

У понеділок 14 січня о 21:50 на Першому національному
Частина 1 «ПОЧАТОК. ВОРОГ ПЕРШИЙ»

Вони йшли на смерть, не очікуючи пільг та пенсій. Вони йшли, щоб віддати своє життя трішки раніше, аніж чужинці заберуть його у їхніх матерів чи сестер. Десятки років потому цілі інститути наполегливо працювали над образом українського повстанця, послідовно перетворюючи його на подобу людожерської потвори. Свідки, очевидці подій, історики — проти брехні радянської та німецької пропагандистських машин у першій частині документального фільму — «УПА. Тактика боротьби».

У роботі над даним проектом брали участь співробітники Центру досліджень визвольного руху, зокрема було надано матеріали Архіву ЦДВР та консультації. У фільм включені інтерв’ю Директора ЦДВР, представника Українського інституту національної пам’яті у Львівській області, к.і.н. Володимира В’ятровича, та керівника архівного відділу ЦДВР Руслана Забілого.

Для участі у зйомках фільму також було запрошено гурток військово-історичної реконструкції, який працює при Товаристві пошуку жертв війни “Пам’ять”. У фільмі включено інтерв’ю Голови Товариства «Пам’ять» Любомира Горбача.

Жанр: історичний
Режисери: Загоруйко Віталій, Братішко Сергій
Виробництво: Національна телекомпанія України, 2008

Запрошуємо всіх переглянути стрічку!

Контакти:
сdvr_lviv [at] yahoo.com
тел./факс: +38(032) 2994515
+38-063-6286869

, ,

 1. #1 від Андрій Карплюк в Січень 15th, 2008 - 08:43

  Було б дуже добре, якби автори цього фільму залучили (в одній із серій взяли інтерв”ю і включили до редакційної служби) пана Богдана Тригука - автора матеріялів до енциклопедії ОУН-УПА. Ця старша людина дуже скромна, але це дійсно експерт, яких мало (усе своє життя присвятив цій роботі).
  З повагою, Андрій Карплюк.

 2. #2 від Сергій в Січень 15th, 2008 - 16:04

  Мав проблеми з часом, не зміг подивитися.
  Чи буде цей фільм викладено в і-неті?

 3. #3 від Володимир Вятрович в Січень 15th, 2008 - 21:18

  Андрію Карплюку:
  Із Богданом Тригуком ЦДВР співпрацює вже 5 років - це справді унікальна людина. Опосердковано його матеріали вже ввійшли до фільму так як вони є частиною матеріалів ЦДВР на базі яких створювався фільм. Очевидно ми рекомендуватимо авторам фільму безпосердньо звернутися до пана Тригука

 4. #4 від Володимир Вятрович в Січень 15th, 2008 - 21:20

  Сергію:
  незабаром будемо мати фільм на DVD так що - звертайтеся зробимо копію. Щодо нету будемо зясовувати це питання з авторами.

 5. #5 від Загоруйко в Січень 16th, 2008 - 10:58

  Не знаємо, чи буде викладений. Дізнаємось - повідомимо. Повтор буде сьогодні, 16 січня, вночі 3,45. У п”ятницю о 12.20. Здається, лише першу частину показуватимуть. Другу, мабуть, наступного тижня. Треба програму глянути.
  Для п. А. Карплюка: були б вдячні, якби підказали координати справжнів бійців УПА, які десь ще живуть - непомітні і незнані.

 6. #6 від Нікітнік в Січень 23rd, 2008 - 23:59

  Подібні фільми треба поширювати якнайширше з використанням всіх можливостей, в тому числі інтернету, оскільки ще дуже багато людей знаходяться в полоні радянської пропаганди. Думаю, що автори фільму - патріоти України, і теж будуть цьому сприяти.

 7. #7 від Віктор в Січень 30th, 2008 - 06:12

  Дякую за гарний фільм. Із задоволенням подивися 1 і 2 частину. Питання: чи буде він перекладений російською мовою, чи хоча б субтитрований? Інших ваших матеріалів це також стосується. Українська мова - це прекрасно і правильно. Але реалії сьогодення такі, що в нашій країні саме серед російськомовної громади найбільш поширені стереотипи та упередження щодо ОУН-УПА. Російськомовний глядач/читач/слухач сьогодні має обмаль об’єктивної інформації з історі українських національних змагань. Зате він вдосталь отримує радянського та сучасного російського агітпропу. Наприклад, в інеті він легко може знайти роботи російських псевдоісториків Дюкова та Новороса ( http://a-dyukov.livejournal.com, http://novoross-73.livejournal.com ). Які дуже ґрунтовно, систематично, з великою кількістью фактів та документів, переконливих для неспеціялістів, займаються дискредитацією ОУН-УПА, дискредитацією діяльності УІНП та ЦДВР, та дискредитацією пана В’ятровича персонально :). Їх книги та статті користуються великою популярністю. Знайти ж адекватну відповідь подібним інформаційним атакам російськомовний читач сьогодні в інеті не може. Не кажучи вже про російськомовний офлайн (преса, книги та телебачення), де майже безроздільно панує російсько-радянська точка зору на УПА. (Роботи російського історика А. Гогуна тут можна навіть не брати до уваги - це глас волаючого у пустелі, крапля в морі). Тому я звертаюся до вас з проханням подумати про видання матеріалів (фільми, книги і т.п.) також і російською мовою. З повагою.

(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
 1. Трекбеків немає

SetPageWidth