Як виглядатиме меморіал пам’яті жертв окупації у Львові?

12 грудня о 15:00 в Палаці Мистецтв розпочнеться публічне представлення громадськості проектів, що були подані на конкурс на кращу концепцію втілення ідеї Меморіального комплексу пам’яті жертв окупаційних режимів на базі колишньої тюрми «на Лонцького» у Львові (тепер — вул. Бандери,1).

Територія колишньої в’язниці вже утвердилась у свідомості львів’ян, як символ злочинності окупаційних режимів, свідок-пам’ятник жертв, що постраждали від польської, німецької та радянської влади в часи воєнного лихоліття та боротьби за волю України в впродовж практично всього ХХ-го століття.

Найближчим часом вона перетвориться на музей-меморіал. Яким він буде, в якому напрямку втілюватиметься його ідея – відповідь на ці питання дадуть представлені на конкурс проекти.

Тож запрошуємо відвідати експозицію проектів та їх обговорення. Звертаємо вашу увагу на те, що всі присутні матимуть змогу висловити свою думку шляхом голосування. Результати такого громадського голосування матимуть рекомендаційний характер при розгляді проектів Конкурсною комісією, до якої увійшли провідні науковці, митці, архітектори та представники львівської влади: http://upa.in.ua

Проект створення Меморіалу пам’яті жертв окупації втілюється Львівською міською радою спільно із Службою безпеки України, у віданні якої зараз перебуває саме приміщення колишньої в’язниці, Центром досліджень визвольного руху та Українським інститутом національної пам’яті. Метою створення Меморіалу пам’яті жертв окупації є увіковічнення пам’яті про загиблих, про борців за волю України, створити місце, яке б показувало прагнення українців до волі та нагадувало про ціну незалежності держави

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth