СБУ: «Жодних таємниць бути не може, громадяни мають право знати історію власного народу»

23 січня в СБУ відбулись перші Громадські історичні слухання на тему: «Українська повстанська армія. Слід в історії». Ці слухання є спільним проектом Служби безпеки України та Українського інституту національної пам’яті.

Додатково

Звертаючись до учасників слухань, в.о. Голови СБ України Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО зазначив: «Служба безпеки України, розсекречуючи та упорядковуючи документи радянських органів держбезпеки, які зберігаються в її архіві, переслідує одну мету — встановлення, поширення і ствердження історичної правди про минуле українського народу, позбавлення від нашарувань, що спотворюють об’єктивну істину».

«Метою наших спільних зусиль має стати реабілітація як української історії загалом, так і повернення пам’яті про долю кожного українця», — наголосив В.Наливайченко.

Перед учасниками слухань з доповіддю про історію, діяльність Української Повстанської Армії, її місце і роль в українській та світовій історії виступив радник Голови СБУ, кандидат історичних наук Володимир В’ЯТРОВИЧ. Доповідач зробив ретроспективу Українського визвольного руху, починаючи з 20-х років.

«Український визвольний рух став найпомітнішим історичним фактором другої половини ХХ століття. Завдяки йому політична карта світу протягом кількох десятиліть змінилася більше, ніж за декілька попередніх століть. Ми робитимемо все, щоби добитися належного визнання державою, за яку боролась УПА», – зазначив В.В’ятрович.

З повідомленням виступив співробітник Архіву СБУ кандидат наук Олександр ІЩУК. Він розповів про завдання, покладені на Архів, щодо висвітлення тих сторінок історії України, які в радянський період подавалися винятково в негативному світлі. Галузевий державний архів СБ України містить найбільшу колекцію документів з історії ОУН і УПА: «Незважаючи на те, що чимало матеріалів носять упереджений характер, більшість із них свідчить, що діяльність ОУН і УПА мала на меті головне завдання: здобуття Української самостійної соборної держави».

Наступні Громадські історичні слухання в Службі безпеки України на тему: «Звинувачення проти “Нахтігаль” – історична правда чи політичні технології» відбудуться в середу 6 лютого цього року.

Прес-центр ЦДВР
e-mail: сdvr_lviv [at] yahoo.com,
тел./факс: +38(032) 2994515, +38-063-6286869

, , , , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth