Найбільша окупаційна тюрма в Західній Україні вперше відкрила двері для дослідників

Вперше в історії незалежної України науковці та дослідники були допущені у львівську «cвятая-святих» всіх окупаційних режимів – тюрму на вул. Ст.Бандери, 1, більш відому львів’янам як «тюрму на Лонцького».

Тут перебували керівні органи оперативних карально-репресивних структур польського, радянського та німецького окупаційних режимів, діяльність яких мала на меті планування та проведення ліквідації політичних противників. Паралельно тут містилася в’язниця для політичних в’язнів, де проводилися допити із застосуванням тортур, катувань, моральних та фізичних знущань.

Детальніше


У громадськості міста в’язниця «на Лонцького» стала уособленням окупаційних влад та їх репресивних методів діяльності. Ця в’язниця використовувалася для знищення будь-яких проявів визвольної боротьби українського народу, тут відбувалася організація вбивств провідних діячів українського визвольного руху і тисяч українських патріотів.

Науковцям дозволили ознайомитися із приміщенням колишньої тюрми, оглянути підвал, поверхи приміщення, тюремний дворик, камери, тюремне обладнання, що ще збереглися від страшних часів окупації.

Співробітниками Центру досліджень визвольного руху було проведено перший етап дослідження про перебіг політичних репресій на території колишньої в’язниці і підготовлено історичні довідки для Львівської міської ради, Українського інституту національної пам’яті, Служби безпеки України.

Прес-центр ЦДВР
www.cdvr.org.ua, www.upa.in.ua
e-mail: сdvr_lviv [at] yahoo.com,
тел./факс: +38(032) 2994515, +38-063-6286869

, , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth