Анонс: в Донецьку відбудуться заходи щодо вшанування УПА

За підтримки Донецької обласної державної адміністрації, Центру досліджень визвольного руху, Громадської ініціативи Донеччини з відновлення історичної пам’яті, Світового Ювілейного Комітету до 100-річчя від дня народження Романа Шухевича та 65-ї річниці створення Української Повстанської Армії.

19 лютого о 10:00 (прес-центр «Восток-медіа») відбудеться прес-конференція на тему: «Українська Повстанська Армія: історія нескорених».

Також 19 лютого о 12:00 Донецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. Н.К.Крупської) розпочне свою роботу фотовиставка «Українська Повстанська Армія: історія нескорених». Робота виставки триватиме до 27 лютого 2008 року.

Довідка: Побудована на ґрунтовній науково-джерельній базі, виставка за допомогою потужного комплексу фотоілюстративного та інформаційно-довідкового матеріалу, покликана донести до кожного громадянина України цілісний та науково обґрунтований образ українського визвольного руху середини ХХ ст.

Загалом будуть представлені близько півтисячі оригінальних фото, більшість з яких публікується вперше. Також на виставці експонуватимуться документи з радянських та німецьких джерел та внутрішні документи Організації Українських Націоналістів та УПА.

Відвідувачі побачать такі раритети, як фотографії групи вояків УПА з захопленим німецьким літаком та повстанців в підземній криївці (бункері) на Хмельниччині в 1950 році. Тема криївок детально досліджена в окремій частині виставки, включно з планами підземних «багатокімнатних квартир» та детальними інструкціями щоденного режиму життя під землею.

Виставка складається з 22 двометрових повнокольорових банерів, кожен із яких представляє окремий розділ з історії УПА.

Авторами виставки є:

  • кандидат історичних наук Володимир В’ятрович, Роман Грицьків, Ігор Дерев’яний, Руслан Забілий, Петро Содоль. Дизайн виставки виконаний Ольгою Сало.

Виставка — своєрідний пересувний музей — є інформаційною, а не пропагандистською акцією, як зазначають її автори: об’єктивна інформація представлена в яскравому та своєрідному форматі, щоб відвідувачі могли зробити власні висновки про цю сторінку історії України.

ДонОДА

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth