Анонс: у Донецьку за сприяння СБУ відкривається фотовиставка “УПА: історія нескорених”

19 лютого ц.р. У Донецьку (в приміщенні прес-центру «Восток-медіа» вул. Постишева, 127, 6 поверх) о 10:00 відбудеться прес-конференція на тему: «Українська Повстанська Армія: історія нескорених».

У заході візьмуть участь радник Голови Служби безпеки України, кандидат історичних наук, співробітник Українського Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, віце-президент історичного клубу «Холодний Яр», випусковий редактор тижневика «Шлях перемоги» Віктор Рога та співкоординатор Громадської ініціативи Донеччини з відновлення історичної пам’яті Юрій Матущак.

Цього ж дня в Донецькій обласній універсальній бібліотеці ім. Н.Крупської о 12:00 розпочинає роботу фотовиставка «Українська Повстанська Армія: історія нескорених», яка триватиме до 27 лютого.

Дана виставка, організована за сприяння Управління Служби безпеки України в Донецькій області, Донецької обласної державної адміністрації, Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху, Громадської ініціативи Донеччини з відновлення історичної пам’яті, Світового Ювілейного Комітету до 100-річчя від дня народження Романа Шухевича та 65-ї річниці створення Української Повстанської Армії, є унікальним проектом.

Побудована на змістовній науково-джерельній базі виставка за допомогою фотоілюстративного та інформаційно-довідкового матеріалу покликана донести до кожного громадянина України цілісну та науково обґрунтовану картину українського визвольного руху середини ХХ ст. та розвінчати нав’язані стереотипи.

У експозиції виставлено майже півтисячі оригінальних фото, більшість з яких оприлюднюється вперше. Також тут будуть представлені документи з радянських та німецьких джерел та внутрішні документи Організації Українських Націоналістів та УПА.

Відвідувачі побачать такі раритети, як фотографії групи вояків УПА із захопленим німецьким літаком та повстанців у підземній криївці (бункері) на Хмельниччині в 1950 році. Тема криївок детально досліджена в окремій частині виставки, включно з планами підземних «багатокімнатних квартир» та детальними інструкціями щоденного режиму життя під землею.

Авторами виставки є співробітники Центру досліджень визвольного руху. Як своєрідний пересувний музей вона є інформаційною, а не пропагандистською акцією. Неупередженість та об’єктивність представлення матеріалів допоможуть відвідувачам виставки зробити власні висновки про цю складну сторінку історії України.

Контактний телефон для представників ЗМІ: 8 (066) 1458107.

Прес-центр СБ України

, , , , , , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth