ЦДВР сподівається, що міська влада профінансує реальний Меморіал «Тюрма на Лонцького», а не віртуальний

Заява Центру досліджень визвольного руху щодо рішення виконавчого комітету Львівської міської ради про виділення коштів на Меморіал пам’яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

Рішення виконкому про виділення коштів на Меморіал «Тюрма на Лонцького» ЦДВР вважає виявом готовності міської влади до конструктивної співпраці – оскільки Меморіал на теперішній момент функціонує без державного фінансування.

Ми сподіваємось також, що використання цих коштів узгоджуватиметься із робочою групою та Центром досліджень визвольного руху, які вже більше року працюють над створення Меморіалу на території колишньої тюрми на вул. Степана Бандери, 1 та вже відкрили перший етап експозиції.

Меморіал «Тюрма на Лонцького» був відкритий Центром досліджень визвольного руху та Службою безпеки України 28 червня ц. р. – до роковин масових розстрілів 22-28 червня 1941 р. на території цієї тюрми. Після відкриття, науковими співробітниками Центру регулярно проводяться безкоштовні екскурсії. Обслуговування роботи Меморіалу здійснюється ними на громадських засадах. З огляду на це, а також на те, що перший етап експозиції був підготований коштом благодійних внесків львівської громади, рішення виконкому про виділення коштів на забезпечення роботи Меморіалу є особливо актуальним.

Для нас важливо, що Міський голова Львова Андрій Садовий продемонстрував готовність до конструктивної співпраці та дотримав свого слова. Адже на відкритті Меморіалу, він подякував Центру досліджень визвольного руху за створення експозиції і пообіцяв підтримку в подальшій реалізації Центром створення Меморіалу. «З бюджету Львова у 2009 році буде виділено 1 млн. 200 тис гривень для Меморіалу, 800 тис грн. – з бюджету загального розвитку, 400 тис грн. – із загального бюджету», – ствердив тоді пан Садовий.

10 липня ц. р. секретар Львівської міської ради Володимир Квурт заявив, що «ініціативна група, яка фактично є наглядовою радою Музею «Тюрма на Лонцького», повинна визначитися і запропонувати на розгляд виконавчого комітету Львівської міської ради своє бачення: скільки вони готові освоїти коштів, скільки треба зараз, і яку суму потрібно до кінця року».

Відтак ми хочемо наголосити на тому, що відповідно до висновків Робочої групи зі створення Меморіалу першочерговими заходами, які потрібно здійснити, є: організувати і провести фотофіксацію музейного приміщення та прилеглої території, провести історико-архітектурні дослідження та обстеження приміщень в’язниці, розробити зонування приміщення музею та прилеглої території, провести першочергові архітектурно-реставраційні, ексгумаційні роботи.

Ми сподіваємося, що кошти, виділені Львівською міською радою допоможуть якнайповніше реалізувати ідею Меморіалу, яка полягає в творенні меморіального комплексу для наступних поколінь не тільки як нагадування трагедії, а як символу незламності визвольної боротьби українців.

Прес-центр ЦДВР,
Контакт для преси: Андрій Шевців +38-063-6286839.

,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth