Форум Видавців в Меморіалі «Тюрма на Лонцького»: розклад презентацій

П’ятниця, 11 вересня, 18:00

Центр досліджень визвольного руху та видавництво «Апріорі» презентуватимуть одну із перших в світі мемуаристичних публікацій про нацистські концтабори – спогади Данила Чайковського «Хочу жити».

В заході візьмуть участь: донька автора Зореслава Чайковська, директор Галузевого Державного Архіву СБУ Володимир В’ятрович, директор Центру досліджень визвольного руху Руслан Забілий.

Презентована книга розповідає про участь автора в українському визвольному русі і перебування у зв’язку із цим у нацистських катівнях та концтаборах, зокрема в тюрмі «на Лонцького». Вперше спогади Данила Чайковського вийшли друком у 1946 році в Мюнхені і стали однією із перших в світі мемуаристичних публікацій про нацистські концтабори. В 2009 році видавництвом «Апріорі» було перевидано цю книгу, виправлено в ній стилістичні та змістові помилки із збереженням автентичних ілюстрацій. Вступ до перевидання підготував к. і. н. Володимир В’ятрович.

Субота, 12 вересня, 15:00

Центр досліджень визвольного руху презентуватиме свої нові видання присвячені участі жінок в українському визвольному русі: «Українська скорбна мати» (спогади про Парасковію Кук – матір останнього Головного Командира УПА Василя Кука) та спомини про Теофілію Бзову-Федорів-Стахів – дружину Провідника Служби Безпеки ОУН на Закерзонні Петра Федоріва.

В заході візьмуть участь: син Василя Кука Юрій, упорядниця книги про Теофілію Бзову Марія Паньків, науковий редактор обох видань, заступник директора Центру досліджень визвольного руху Василь Стефанів, директор Галузевого Державного Архіву СБУ Володимир В’ятрович.

Обидві книги ілюструють нелегку долю жінки-учасниці боротьби за Українську державу. «Українська скорбна мати» — спогади про долю звичайної жінки-селянки, життя якої було сповнене трагічних переживань та материнського героїзму. Ще за життя Парасковія Кук втратила п’ятьох із восьми своїх дітей, пережила радянську та німецьку окупації, конфіскацію усього майна та зрештою ув’язнення в тюрмі на «Лонцького» і каторгу на «Тайшетлазі». У спогадах про Теофілію Бзову Федорів—Стахів, активну громадську діячку, зв’язкову Романа Шухевича, повітову провідницю ОУН та дружину шефа Служби Безпеки ОУН Петра Федоріва висвітлено її життя, переживання, діяльність, а також складне суспільно-політичне становище українського народу у 1920-1950-х рр.

Субота, 12 вересня, 17:00

Центр досліджень визвольного руху та видавництво «Піраміда» презентуватимуть автобіографічний пригодницький роман професора політології Міського Університету Нью-Йорку (The City University of New York) Михайла Яворського «Поцілунок лева» про події Другої світової війни.

В заході візьмуть участь: автор книги Михайло Яворський, директор Центру досліджень визвольного руху Руслан Забілий та директор видавництва «Піраміда» Василь Гутковський.

Автор книги на початку 1940 року у віці 14 років вступив до Організації Українських Націоналістів. З початком німецько-радянської війни він вирушив до Києва у складі похідної групи ОУН з метою проголошення відновлення Української Держави. Недалеко від кінцевого пункту своєї подорожі Яворський був схоплений нацистами і опинився в тюрмі для політичних в’язнів «на Лонцького» у Львові, а потім в краківській «Монтелюпі». На основі цих реальних подій із власного життя Михайло Яворський написав пригодницький роман. Книга написана в доступному та цікавому стилі і розрахована на широке коло читачів, в першу чергу на молодіжну аудиторію. Підчас презентації автор «Поцілунку лева» розповість про свій арешт в тюрмі «на Лонцького» та віднайдення камери, де він утримувався 67 років тому.

Прес-центр ЦДВР,
Контактна особа: Андрій Шевців +38-063-628-68-39

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth