У Львові вояки УПА боролися із загоном вермахту

автор фото: Маріан Стрільців (zik.com.ua)

Учора 11 жовтня у Львові з нагоди 67 річниці створення Української Повстанської Армії відбувся Марш слави та реконструкція бою загону УПА проти німецького військового підрозділу.

Стимулювати молодь більше цікавитись історією рідного народу, пишатися здобутками старшого покоління у боротьбі за вільну Україну – таку мету мала учорашня львівська імпреза, присвячена 67-й річниці від дня заснування УПА.

Реконструкція бою відбулася у львівському парку «Горіховий гай» і за сценарієм відтворила події 1943 року, коли відділи УПА завдавали ударів німецьким гарнізонам на території Волині і Галичини.

Бій зав’язався між бійцями УПА та німецькою автоколоною, що складалася із двох вантажівок. Загалом у 40-хвилинному бої узяло участь 120 осіб. Окрім гвинтової та автоматичної зброї під час бою з боку УПА стріляла польова гармата, а з боку німців мінокид. Костюми та спорядження учасників бою також були максимально наближеними до історичних. Перемогу в театралізованому бою здобули українські повстанці.

«Проливний дощ не став на заваді театралізованому дійству «Повстанці з минулого», зробивши його максимально наближеним до історичних умов», – зауважив голова товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» Любомир ГОРБАЧ.

У події взяли участь члени клубів військово-історичної реконструкції «Повстанець» з Києва, товариство «Пам’ять» зі Львова, «Захід» з Хмельницького. Роль німецьких військовиків виконували кам’янко-бузькі, добротвірські (Львівщина), київські та львівські реконструктори. Серед спостерігачів бою були представники клубів історичної реконструкції із Дніпродзержинська, Кривого Рогу, Маріуполя та близько півтори сотні львів’ян.

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху
Контактна особа: Андрій Шевців 299 45 15, 8 063 628 68 39

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth