Меморіал “Тюрма на Лонцького” отримав статус національного

001_vkhid_z_vul_briulovaУчора, 13 жовтня, Президент України Віктор ЮЩЕНКО  своїм Указом № 828/2009 надав Музею-меморіалу жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонцького” у Львові статус національного та доручив Кабміну підпорядкувати його Українському інституту національної пам’яті.

Директор Меморіалу Руслан ЗАБІЛИЙ наголосив: “Надання статусу національного Меморіалу “Тюрма на Лонцького” є не тільки визнанням героїзму українського народу на державному рівні, а й наступним кроком Президента України у засудженні злочинних комуністичних репресій і вшануванні національної пам’яті”.

Текст Указу розміщений на сайті Президента України http://www.president.gov.ua/documents/9951.html

„З метою увічнення пам’яті борців за незалежність України, жертв політичних репресій та голодоморів в Україні, забезпечення глибокого осмислення історичного минулого Українського народу, його багаторічної боротьби за відновлення державності, а також посилення уваги суспільства, зокрема молоді, до трагічних сторінок історії держави постановляю:

  1. Надати Музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» статус національного та надалі іменувати його - Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».
  2. Кабінету Міністрів України:
    • опрацювати питання щодо передачі в установленому порядку Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» до сфери управління Українського інституту національної пам’яті;
    • передбачати під час доопрацювання проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та підготовки проектів законів про Державний бюджет України на наступні роки видатки для забезпечення функціонування Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

Президент України Віктор ЮЩЕНКО”

Меморіал «Тюрма на Лонцького» розташований у  Львові в приміщенні тюрми, де знаходились  каральні органи трьох окупаційних  влад: польської, радянської та німецької. Це перший в Україні музей-в’язниця.

28 червня 2009 р. Центр досліджень  визвольного руху та Служба безпеки України відкрили перший етап експозиції Меморіалу. Початкову експозицію Меморіалу «Тюрма на Лонцького» розташовано на першому поверсі будинку, де максимально збережено автентичний вигляд колишньої тюрми, яка не зазнала жодних змін відтоді, коли тут перебували політичні в’язні.

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth