В Національному музеї історії України представлено раніше невідомі документи про Степана Бандеру

d0bad0bed0bfd0b8d18f-dsc_0832Сьогодні, з нагоди 100-річчя уродин провідника ОУН Степана БАНДЕРИ та 50-х роковин від дня смерті відбулося відкриття виставки «Степан БАНДЕРА: документи свідчать» у Національному музеї історії України в Києві (вул. Володимирська, 2). Це – перша в Україні експозиція, на якій представлено раніше невідомі документи, світлини та особисті речі Степана БАНДЕРИ.
 
Організаторами виставки є Національний музей історії України, Союз українців у Великобританії, Музей української визвольної боротьби імені Степана БАНДЕРИ в Лондоні, Галузевий державний архів СБУ, Музей визвольних змагань Прикарпатського краю (Івано-Франківськ) та Центр досліджень визвольного руху (Львів). Долучився до виставки Віктор КИРКЕВИЧ, надавши матеріали з особистої колекції.
 
Значну  частину експозиції становлять документи з архіву Центру досліджень визвольного руху. Як зазначив в. о. директора ЦДВР Василь СТЕФАНІВ: «У 1930-х роках митрополит Андрей ШЕПТИЦЬКИЙ сказав, що народ, який не знає свого минулого, не матиме майбутнього. Імена наших героїв радянський режим всіма способами намагався дискредитувати і зробити їх ворожими для українців. Упродовж останніх декількох років Центр працює над відновленням суспільної історичної пам’яті через привернення уваги до таких постатей, як Степан БАНДЕРА». 
 
Для виставки ЦДВР надав унікальні фотоматеріали, на яких БАНДЕРА зображений разом зі своєю родиною. Також є світлини, які він сам робив та листи, у яких спілкувався зі своїми соратниками.
 
Виставку відкрив директор Національного музею історії України Сергій ЧАЙКОВСЬКИЙ. З вітальною промовою також виступили голова Служби Безпеки України Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО,  директор Музею української визвольної боротьби імені Степана БАНДЕРИ в Лондоні Василь ОЛЕСЬКІВ, директор Галузевого Державного Архіву СБУ Володимир В’ЯТРОВИЧ, Голова Проводу ОУН (р) Стефан РОМАНІВ, президент Світового Конгресу Українців Евген ЧОЛІЙ, заступник директора Українського Інституту Національної Пам’яті Владислав ВЕРСТЮК, голова Союзу українців у Великобританії Зенко ЛАСТОВЕЦЬКИЙ. Відкриття виставки відвідали близько 150 осіб.

На відкритті виставки голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко зазначив: «Провідник ОУН, його організація, Українська Повстанська Армія спромоглися створити державність. Вона існувала і могла існувати довше, але опинилася між двома тоталітарними, окупаційними режимами – між нацизмом і сталінізмом».

«Раз і назавжди ця виставка і, я переконаний, українські  підручники, які вийдуть на основі цих правдивих матеріалів, мають зняти брехню. Це не міф – це брехня про те, що нібито Степан Бандера, ОУН або УПА були проти єврейського населення або були «колабораціоністами», - наголосив В. Наливайченко.

Експозиція  виставки демонструє життя та діяльність Провідника ОУН від ранніх літ до трагічної загибелі. Листи, світлини та особисті речі розповідають відвідувачам про те, як саме створювалась Організація Українських Націоналістів.  Вперше в Україні на виставці  представлено одяг із слідами крові Степана БАНДЕРИ. У цьому вбранні він був у день власної загибелі. 
 
Відвідувачі Національного музею історії України можуть відвідати виставку з 10 до 17 години у всі дні тижня, окрім середи. Експозицію буде доступна для огляду до кінця року.
 
Прес-центр  ЦДВР,
Контакт для преси: Андрій Шевців 063-6286839.

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth