«ТЮРМА НА ЛОНЦЬКОГО» СТАНЕ ВАЖЛИВИМ ІНСТРУМЕНТОМ ПОЛІТИКИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ’ЯТІ

stil1Сьогодні, 27 жовтня, Франковому університеті, відбувся круглий стіл «Перспективи розвитку Національного Музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

Директор Національного Меморіалу Руслан ЗАБІЛИЙ наголосив, що свої завдання Меморіал повноцінно може реалізувати через функціонування в системі музейних установ Українського інституту національної пам’яті як центрального органу влади в цій сфері.

“Меморіал повинен висвітлювати і розкривати суть окупаційних режимів, наслідки їх репресивної політики, героїзм визвольного руху. “Тюрма на Лонцького” стане нагадуванням про злочини проти людства не лише для України, але й для всього світу”, – переконаний директор Меморіалу.

Голова Українського інституту національної пам’яті Ігор Юхновський у своєму листі до учасників круглого столу зазначив, що Меморіал створюється у державній формі власності, є загальнонаціональною установою і під науково-методичним та організаційним управлінням Інституту. “Створення у будинку тюрми Музею-меморіалу має надзвичайно важливе меморіальне значення” – пише пан Юхновський.

В заході взяли участь також директор Національного музею А.Шептицького Ігор Кожан, декан історичного факультету ЛНУ ім. І.Франка Роман Шуст, голова Асоціації музеїв і галерей Зиновій Мазурик, політв’язні, громадські діячі, член Наглядової ради Меморіалу Ірина Калинець, секретар комісії з увіковічення пам’яті жертв воєн і політичних репресійГригорій Гембарський, в.о.директора Центру досліджень визвольного руху Василь Стефанів та інші.

Учасники круглого столу засвідчили в резолюції, що розвиток політики національної пам’яті, зокрема, і через створення музейних установ як Національний меморіал “Тюрма на Лонцького”, Меморіал пам’яті жертв Голодоморів, заповідник “Биківнянські могили” є вкрай необхідним, щоб держава, народ і суспільство отримали цілісну історичну платформу для створення стратегії національного розвитку.

***

Створення мережі «місць пам’яті» є одним із головних завдань політики національної пам’яті. Історичні місця, або «місця пам’яті» — поняття, яке включає в себе пам’ятники, музеї, заповідники, меморіали, топоніміку, місця, де важливі історичні події можна побачити, відчути.

Національний Музей-меморіал “Тюрма на Лонцького” є прикладом такого місця памяті загальнодержавного значення. Історія в’язниці розкриває суть репресій окупаційних режимів, злочинів проти людства. Вона увіковічнює пам’ять учасників визвольного руху та жертв комуністичних репресій, сприяє консолідації нації на грунті спільного бачення історії.

Прес-центр ЦДВР
Контактна особа: Тетяна Лазаревич 299 45 15, (093) 48 16 108

Довідкова інформація

  1. Резолюція круглого столу
  2. Історія «Тюрми на Лонцького»
  3. Створення меморіалу «Тюрма на Лонцького»

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth