Вперше в школах з’явився комплект наочних матеріалів про УПА

Центр досліджень визвольного руху та Головне управління освіти та науки ЛОДА сьогодні у Львові в стінах Середньої Школи № 62 презентували навчально-демонстраційний посібник «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених».В презентації взяли участь Начальник Головного управління освіти та науки ЛОДА Павло Хобзей і в. о. Директора ЦДВР Руслан Забілий.

Презентація матеріалів для шкіл про УПА

В центрі уваги учасників заходу опинилась збірка наочних матеріалів з історії Українського визвольного руху 20-60-х років ХХ століття, яка складається із 21 плакату формату А1.Цей комплект розроблявся колективом дослідників ЦДВР. Авторами текстів є Володимир В’ятрович, Руслан Забілий, Ігор Дерев’яний, Роман Грицьків та Петро Содоль, а дизайн оформила Ольга Сало.

Молодь розглядає планшети про УПА

Наклад збірки – 600 примірників. Він розрахований на її розповсюдження у всіх школах Львівської області, де є одинадцяті класи. До початку наступного навчального року ці матеріали будуть вивішені в стінах кожної загальноосвітньої школи на Львівщині.

Слід зазначити, що комплект засобів унаочнення з історії УПА був уперше виготовлений спеціально для використання в загальноосвітніх школах. Його створення зумовлене невідповідністю між постійним зростанням суспільного інтересу до історії визвольної боротьби середини ХХ століття та наявністю в школі наочних матеріалів з історії тих подій, а точніше – практичною відсутністю таких матеріалів до останнього часу. Відтак презентований набір плакатів був розроблений саме для того, щоб належно відповісти на суспільний запит до історії УПА і таким чином впроваджувати в життя державну політику із вшанування національної пам’яті.

В рамках презентації відбулась прес-конференція.

Руслан Забілий коментує презентацію

Як сказав у своєму виступі Руслан Забілий: «Добре, що такий навчально-демонстраційний посібник з’явився у кожній школі Львівщини. В популяризації тематики визвольного руху серед молоді потреба визріла давно. Це їй допоможе зрозуміти, якою ціною здобувалася незалежність України, через які випробування пройшли цілі родини й покоління. Відродження правди і її усвідомлення молоддю є єдиною запорукою побудови здорового громадського суспільства».

Павло Хобзей розповів присутнім про державну політику в сфері патріотичного виховання. Він наголосив на тому, що виховання є невід’ємною складовою навчально-виховного процесу, а також згадав про те, що виховання підростаючого покоління визначено пріоритетним напрямком роботи для органів влади у Львівській області.

Павло Кузьмович зазначив, що на сьогодні є найбільш сприятливі умови для розвитку та вдосконалення виховної роботи в системі освіти з огляду на відповідну політику, яку

проводить теперішній міністр науки та освіти – Іван Вакарчук.

Під час презентації матеріалів про УПА

Начальник Головного управління освіти та науки ЛОДА розповів про плани роботи у сфері патріотичного виховання – залучення учнів до збору спогадів очевидців історичних подій та створення краєзнавчих музеїв у школах.

Матеріали котрі отримала СШ № 62В. о. Директора ЦДВР Руслан Забілий вручив директорові

СШ № 62 Михайлові Марцинякові комплект видань Центру та наступну серію наочних матеріалів з історії визвольного руху – набір портретів генералів та полковників УПА. До речі цей набір отримають також всі школи області.

Наприкінці заходу учні школи, використовуючи презентовані наочні матеріали, провели для присутніх невеличкий екскурс з історії УПА .

Екскурс в історію УПА

прес-центр ЦДВР
cdvr_lviv [at] yahoo.com
Андрій Шевців (80636286839)
www.cdvr.org.ua
www.upa.in.ua

, , , ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth