Львівські школярі вивчатимуть історію УПА за плакатами

Уже з початку наступного навчального року 600 львівських шкіл вивчатимуть історію УПА за спеціальними плакатами–посібниками. Плакати, на яких наочно зоображена історія Української Повстанської армії, вже виготовлені й будуть вивішені у кабінетах історії або ж у коридорах кожної середньої школи Лвівщини.

Навчально–демонстративний посібник унаочнення з історії — «Українська Повстанська армія. Історія нескорених» для школярів виготовлений уперше. Вчора у приміщенні середньої школи № 62 його презентували Центр досліджень визвольного руху та Головне управління освіти та науки облдержадміністрації. «Над цими плакатами історики, науковці та дизайнери працювали багато років. Їх створили з метою розвіювання міфів про УПА. У популяризації тематики визвольного руху серед молоді потреба визріла давно. Це їй допоможе зрозуміти, якою ціною здобувалася незалежність України, через які випробування пройшли цілі родини й покоління. Відродження правди і її усвідомлення молоддю є єдиною запорукою побудови здорового громадського суспільства»,  — пояснив ініціативу кореспонденту «УМ» керівник Центру досліджень визвольного руху Руслан Забілий. Він каже, що створення такого посібника зумовлене невідповідністю між постійним зростанням суспільного інтересу до історії визвольної боротьби середини ХХ століття та наявністю у школі наочних матеріалів з історії тих подій, а точніше — цілковитою їх відсутністю.

Презентований набір плакатів був розроблений, щоб належно відповісти на суспільний запит до історії УПА і впровадити у життя державну політику з ушанування національної пам’яті. «Перед вибором управління освіти стояло питання: книжки чи плакати? Ми порадилися з учителями історії, директорами, керівниками освіти і дійшли висновку, що ефективнішими будуть плакати. Бо книжка лежатиме в бібліотеці й не відомо, скільки осіб її прочитають», — зазначив «УМ» начальник Львівського облуправління освіти Павло Хобзей.

«Найзрозуміліше розповісти про УПА можна мовою світлин. Глянувши у вічі тим юнакам і дівчатам, які проливали кров за наше майбутнє, кожен тепер зможе зробити власні висновки: ким вони були і на яку пам’ять про себе заслуговують, допоможе зрозуміти правду про Українську Повстанську армію та історію нескорених», — додає представник Українського інституту національної пам’яті у Львівській області, радник голови СБУ, кандидат історичних наук Володимир В’ятрович.

Збірка наочних матеріалів з історії українського визвольного руху 20—60–х років ХХ століття складається із 21 плаката формату А1. Наклад збірки — 600 примірників.

Світлана МАРТИНЕЦЬ
Україна Молода

, ,

  1. Коментарів немає
(не буде опубліковано)
Підписатись на стрічку оновлення коментарів
  1. Трекбеків немає

SetPageWidth